Astra H 1.4 mu Peugeot 301 1.6 dizelmi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Dizel araçların en çok hoşuma giden yönü rampa tırmanmaları sanki mübarek düz yolda gidiyor.

mustafa_atr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Neden 301? Linea daha sempatik gibi hem bakim masraflari olarak avantajli olur hemde multijet kendini ispatlamis bir motor. 301 mi astra mi? Yakit sorun olmayacaksa astra tabiki

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi ben olaya şimdi şöyle bakarım. Benzinli araç alınır sonra bu araç çok yakmaya başlar sonra çözüm el mahkum lpg takmak için usta ara sonra marka sonra montaj ondan sonra araçta sorunlar başlar ayar falan filan derken sanayiden çıkamaz olursun. Ondan sonra çok sevdin aracını satmak zorunda kalırsın. Yok ben illa da lpg bulaşma dersen bir şey diyemem.

Nadir abi insanları yanlış bilgilendiriyorsun. Forum kimliğini görüp seni ciddiye alacaklar sonra...
Nadir abim tarih öncesi LPG kitin ile, zaten yorgun olan arcını olur olmadık kırbaçladığını tüm forum olarak biliyoruz , yaptığın kanımca araba kullanmak değil , ben araba yerinde olsam bırak masraf çıkarmayı yerimden kıpırdamam.
Bunları bir kenarıya bırakalım ;
Şahsın bahsettiği araca LPG takılabilir , düzgün bir montaj ve ayar ile (yüzlerce forumdaş gibi) ağız tadı ile bineceğine eminim.

Nadir abi allahını seviyorsan sat şu aracı sende rahatla bizde :)
Hatta biraz param olursa senin aracını ben alıp sorunsuzca binip , arabaya nasıl binilir göstermekte isterim SAYGILAR :bir:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Nadir abi insanları yanlış bilgilendiriyorsun. Forum kimliğini görüp seni ciddiye alacaklar sonra...
Nadir abim tarih öncesi LPG kitin ile, zaten yorgun olan arcını olur olmadık kırbaçladığını tüm forum olarak biliyoruz , yaptığın kanımca araba kullanmak değil , ben araba yerinde olsam bırak masraf çıkarmayı yerimden kıpırdamam.
Bunları bir kenarıya bırakalım ;
Şahsın bahsettiği araca LPG takılabilir , düzgün bir montaj ve ayar ile (yüzlerce forumdaş gibi) ağız tadı ile bineceğine eminim.

Nadir abi allahını seviyorsan sat şu aracı sende rahatla bizde :)
Hatta biraz param olursa senin aracını ben alıp sorunsuzca binip , arabaya nasıl binilir göstermekte isterim SAYGILAR :bir:

İşte bu ülke de bir engelli olmak o kadar sorun kardeşim. Sen iki hatta 10 hatta 1000 araç alma hakkın varken ben elimde olan aracı devletin haberi olmadan satamam... İşte bu yüzden bu araba ile uğraşıyorum kardeşim ya değilse çoktan ben bunu kanına girerdim. Bizim işler sizin işler gibi değil. Ülke de engelli olmak zaten bize dert birde yasalar yüzünden içinden çıkılmaz hal alıyor. Ben bu aracı tam sekiz yol önce Almanya dan aldım. Daha iki sene daha bende durmak zorunda. Yani 2018 yılına kadar. Bu aracın sadece 8 yıllık olmasına karşın devletin benden istediği vergi 6000 TL Sen olsan bu parayı öder misin?

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşte bu ülke de bir engelli olmak o kadar sorun kardeşim. Sen iki hatta 10 hatta 1000 araç alma hakkın varken ben elimde olan aracı devletin haberi olmadan satamam... İşte bu yüzden bu araba ile uğraşıyorum kardeşim ya değilse çoktan ben bunu kanına girerdim. Bizim işler sizin işler gibi değil. Ülke de engelli olmak zaten bize dert birde yasalar yüzünden içinden çıkılmaz hal alıyor. Ben bu aracı tam sekiz yol önce Almanya dan aldım. Daha iki sene daha bende durmak zorunda. Yani 2018 yılına kadar. Bu aracın sadece 8 yıllık olmasına karşın devletin benden istediği vergi 6000 TL Sen olsan bu parayı öder misin?

Nadir abi özel durumunu bilmekteyim ve yazımda bununla ilgili hiçbir ibare bulunmazken neden buralara getirdin anlamadım. Senin arabaya yaptığın-yapacağın masraf zaten 6 bini geçiyor , hergün lanet edeceğine , hergün şikayet edeceğine ver bir kereliğine 6 yı , kurtul-alım.
Zaten biraz kırbacı az vursan hem araban az yakacak hem kabloların atlamayacak , hemde aracına rahatça (sorunsuzca) bineceksin.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Nadir abi özel durumunu bilmekteyim ve yazımda bununla ilgili hiçbir ibare bulunmazken neden buralara getirdin anlamadım. Senin arabaya yaptığın-yapacağın masraf zaten 6 bini geçiyor , hergün lanet edeceğine , hergün şikayet edeceğine ver bir kereliğine 6 yı , kurtul-alım.
Zaten biraz kırbacı az vursan hem araban az yakacak hem kabloların atlamayacak , hemde aracına rahatça (sorunsuzca) bineceksin.

Yok kardeşim yanlış anlaşılmayalım. Ben 1979 model bir araca yıllarca bindim. Sanırım 10 seneden fazla olsa gerek. Ama o araca bir para harcadığım zaman bir daha o değişen yere para harcamazdım. Benim anlamadığım bu araca harcadığım para bir kenara yok arkadaş illa başka bir sorun çıkaracak. Sıfır motor yaptırdım, LPG den sorun yaşamasın diye çelik sobaplar takıldı, LPG kiti iyi olsun diye BRC marka taktırdım. Sonra elimden geldiği kadar kaliteli malzeme kullanırım ama yok arkadaş. Bir türlü adam olmuyor. Kırbaçlama konusuna gelince ya şimdi rampa çıkarken de tın tın çıkan araca resmen uyuz olurum.

Aslında ben uzaktan yakından bu sorunların kaynağını tahmin ediyorum. Bu aracın en büyük derdi bana göre 8V motor olmasından başka bir şey değil. Bu motor klasik motorlardan sadece bir tık üstünde bir motor. Oysa aynı motora sahip 16V motor daha verimli çalışıyor. Ama bu 8v motorlar çok hantal kalıyor. Sadece yakıyor harcatıyor ama karşılığına geldiğin de sana kocaman bir sıfır olarak geri dönüyor. Ya değilse araca bakım konusunda paraya hiç acımam. En kalite yağ, en kalite buji ve diğer tüm ürünleri esirgemeden kullanırım. Aracım güneşte kalmasın diye en gölge yerlere park eden adamım. Aracımı yıkar iken fırça pek kullanmaz sünger ile yıkarım. Lastiklerinden jantlarına kadar siler temizlerim. Çok dikkat ederim. Savaş abi bizzat gördü aracımı ve Emre arkadaşımız da aracı görsen 94 model değil dersin o kadar dikkat ederim. Ama olmayınca olmuyor. Bunu anladım.
[MENTION=12186]smihci[/MENTION]

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
301 yerine elysee alın derim. daha kaliteli duruyor. hele birde 1.6 hdi exclusive denk getirirseniz tadından yenmez. tek uyuz olduğum cam düğmeleri kapıda değil önlerin vites çerçevesinde arkadada küllüğün kolçağın arkasında.
1.4 astra ile keyif alamazsınız...

mustafa_atr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
301 yerine elysee alın derim. daha kaliteli duruyor. hele birde 1.6 hdi exclusive denk getirirseniz tadından yenmez. tek uyuz olduğum cam düğmeleri kapıda değil önlerin vites çerçevesinde arkadada küllüğün kolçağın arkasında.
1.4 astra ile keyif alamazsınız...

dostum elysee ile 301 arasinda fark yok. Sag twix ile sol twix gibiler :)