Astra H 1.4 mu Peugeot 301 1.6 dizelmi

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostum elysee ile 301 arasinda fark yok. Sag twix ile sol twix gibiler :)
kasa olarak aynılar ancak montajlamada fark var araçta. 301'in konsoluna yüklenin elinizle çatur çutur sesler geliyor elyseede yok bunlar. son kontrolleri citroenin daha iyi sanırım. ikisinede binmiş biri olarak elysee daha iyi derim...

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
301 - Astra arasında tercihim 301 olurdu (hdi)...

Eksilerinden bahsedecek olursak:
Astra'dan düşük sınıfta olduğu için (B+) 301'in malzeme kalitesi Astra'dan bariz düşük ama yeterli.
Uzun yolda Astra kadar oturaklı değil ve onun kadar güven vermiyor. Ama bu durum sadece HİS olarak böyle. Yani direksiyonu yeterince ağırlaşıyor ve savrulma, yoldan çıkma vb. gibi durumlar olmuyor. Hatta ESP standart bunlarda yanılmıyorsam.

Yerden yüksek ve hafif olduğu için rüzgarda biraz sallanıyor ama yine tehlike yaratmıyor.

Birçok noktada Astra'daki tokluk yok. Kapıların kapanışı, bagaj kapağının açıldığında sallanması vb biraz can sıkıcı ama sonuçta B sınıfı bir araç.

Artılarından bahsedecek olursak:

Yakıt mükemmel. Hafif olduğu için motor aracı rahat çekiyor ve rampalar dahil o torkla kalkışlar gerçek bir keyif oluyor. Yine araç rahat kalktığı için şehir için Dur-Kalk hiç can sıkmıyor.

Arka diz mesafesi şaşırtıcı derecede iyi. Arka baş mesafesi yeterli. Bagaj yeterli. Vites yolları rahat, geçişler iyi. Süspansiyon lokum gibi.

Bana göre özellikle şehir içinde Astra'dan keyifli bir araç ve yakıt tasarrufu / çekiş sebebiyle 1.4 benzinli Astra karşısında tercih edilebilir.

(Bu arada, aynı araç olmalarına rağmen ben de tasarım olarak C-Elysee'i 301'den oturaklı buluyorum)

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzinli alacaksanız Astra bakın derim.

1.2 VTI motorlar 3 silindir 72 beygir ve 110nm. Motor araca yeterli, tasarruf konusunda da fena değil ama keyifli bir sürüş için bu rakamlar yetersiz kalıyor ve bir süre sonra araç sıkıcı hale geliyor.

Dediğim gibi, benzinli alacaksanız Astra bakın. Şahsen ben, yakıt tasarrufu adına 301'i önde tuttum.

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bütçeyi biraz arttırabilseniz güzel araçlar var aslında.

Her iki araçta da ( 301- C-Elysee ) orta donanımlara bakın. En düşük donanımlar genelde şirket aracı, kiralık araç vb oluyor bu araçlarda.

Şu güzel görünüyor mesela: (Alakam yoktur, sadece örnek)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...lsiz-orjinal-301-dizel-active-235695405/detay