Astra h 1.3 cdtı rolanti dalgalanması+turbo sesi+stop sesi (Videolu)

seyranari

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araçta ilk aldığımdan beri kafama takılan ve hala çözüm bulamadığım temel sorunları videoya çektim.

http://www.youtube.com/watch?v=ubT0ld52GeM&feature=youtu.be

1) Rolanti ufak da olsa dalgalanıyor.

2) Turbo sesi aşikar zaten.

3) Stop ederken ki gurrr diye ses çıkıyor.

Bunlar nedir? Nedenkaynaklanır? Ciddi bir arızanın habercisi midir?

Not:Araçta sesler haricinde herhangi bir problem yok.

yavuzali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rolantideki dalgalanma degil titreme bence gordugum veya izledigim butun h larda bu durum var bendede var. Hatta herhangi bir hizda hiz gostergesine dikkat ederseniz ayni titremenin ondada pldugunu gorursunuz. Stop esnasinda duydugunu ses ise motor stop ettikten sonra turbonun bi kac saniye daha donme harwketinden dolayi duyulan ses bence sorun yok aracinizda.

rk2928sdk cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

seyranari

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rolantideki dalgalanma degil titreme bence gordugum veya izledigim butun h larda bu durum var bendede var. Hatta herhangi bir hizda hiz gostergesine dikkat ederseniz ayni titremenin ondada pldugunu gorursunuz. Stop esnasinda duydugunu ses ise motor stop ettikten sonra turbonun bi kac saniye daha donme harwketinden dolayi duyulan ses bence sorun yok aracinizda.

rk2928sdk cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Rölanti konusunda haklısınız hocam tüm hızlarda oluyor titreme. Turbo sesi mevcut mu hocam sizde, araç 2000dd den inerken ıslık gibi olan ses.

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç temiz.Kafaya takılacak bişey yok. Rölanti dalgalanması aküdende olabilir yakıttan da. Ben bakıma girdikten sonra uzun yola çıkıyorum rölantideki hafif titreme kayboluyor. Uzun süreli şehiriçi kullanımlarında tekrar başlıyor.

seyranari

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç temiz.Kafaya takılacak bişey yok. Rölanti dalgalanması aküdende olabilir yakıttan da. Ben bakıma girdikten sonra uzun yola çıkıyorum rölantideki hafif titreme kayboluyor. Uzun süreli şehiriçi kullanımlarında tekrar başlıyor.

Doğru söylüyorsunuz. Uzun zamandır çok kısa mesafelerde, şehir içi kullanıyorum. Yakında temizinden 2000 km bir yolum var o zaman würth enjektör temizleyici depoya atıp gazlamayı düşünüyorum. Umarım sorun çözülür. Benim asıl kafama takılan o turbo sesiydi, ona da normal diyor kullanıcılar.