Astra H 1.3 cdti Motordan gelen kayış sesi

bavik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar 2 gündür dikkat ettigim bir şey var aracı normal çalıştırıken rolantide birşey yok ama 1. vitesten 2. vites e geçerken 2000 devir civarında motordan bir kayış sesi geliyor bu 3. vitesten sonra daha yüksek devirde yapıyor
V kayışından mı geliyor başka kayış varmıdır napmak lazım daha önce benzer sorunu yaşayan arkadaşlar varsa önerilerini bekliyorum. Birde tahmini maliyet ne çıkar :)

ozann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar 2 gündür dikkat ettigim bir şey var aracı normal çalıştırıken rolantide birşey yok ama 1. vitesten 2. vites e geçerken 2000 devir civarında motordan bir kayış sesi geliyor bu 3. vitesten sonra daha yüksek devirde yapıyor
V kayışından mı geliyor başka kayış varmıdır napmak lazım daha önce benzer sorunu yaşayan arkadaşlar varsa önerilerini bekliyorum. Birde tahmini maliyet ne çıkar :)
V kayisinin gerginliginin ayarlayan otomatik gergi diye bi parca var eger ses vinlama gibi bir ses ise bu parcadan olabilir. Kalos'ta 170 liraya degistirmistim GM'in.

e2u7eju7.jpg

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sesin V kayışından gelip gelmediğini test etmek için, şunu deneyin.
Pet su şisenin kapağı kadar az bir suyu, motor çalışırken kayışın üzerine dökün. Ses keserse kayıştandır.
Zaten biraz sonra su kuruyunca yine ses gelmeye başlar.

Gergi bilyasından da geliyor olabilir ses.

bavik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sesin V kayışından gelip gelmediğini test etmek için, şunu deneyin.
Pet su şisenin kapağı kadar az bir suyu, motor çalışırken kayışın üzerine dökün. Ses keserse kayıştandır.
Zaten biraz sonra su kuruyunca yine ses gelmeye başlar.

Gergi bilyasından da geliyor olabilir ses.

Teşekkürler bugun bunu deneyim

bavik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar geçen gün bakımları yaptırdıgım yere gittim ve sorunun kayıştan olmadığını söyledir bir tane vida gibi birsey çıkardılar manifod un oradan dediler ama tam anlamadım