Astra H 1.3 CDTİ mazot damlatma sorunu.

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün araçtan hafif mazot kokusu geldi. Park ettiğim yerde sol ön taraf teker hizasından bir cay bardağı kadar mazot döküldüğünü farkettim. Çalışmada falan sorun yok. Kaçak nerden olabilir. Gece olunca fazla inceleyemedim. Enjektorlerde kaçak Yok ancak enjektöre giden boruların bağlı olduğu kare şeklindeki yerde ıslaklık vardı.

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
borularda kaçak vardır hocam lifte kaldırıp iyice incelemek lazım..

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mazot filtresi değiştiyse filtre kabının kapağı yeteri kadar sıkılmadığı zaman contadan sızdırma yapıyor başıma geldi.
Borularda çatlama yarılma gibi ihtimaller de var veya boru bağlantılarında giriş ve çıkışlarda gevşeme, söküp takarken tam olarak oturtmama gibi durumlar da olabilir.

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün araçtan hafif mazot kokusu geldi. Park ettiğim yerde sol ön taraf teker hizasından bir cay bardağı kadar mazot döküldüğünü farkettim. Çalışmada falan sorun yok. Kaçak nerden olabilir. Gece olunca fazla inceleyemedim. Enjektorlerde kaçak Yok ancak enjektöre giden boruların bağlı olduğu kare şeklindeki yerde ıslaklık vardı.
Mazot pompası oring lerinden gelir. Kontrol edin. Siyah metal bir parça.

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sağolun bugün tamirciye gittim. Mazot pompasından geliyormuş. Tamir takımı var değişmesi gerekiyor dedi. Hatay’da iyi bir pompacı var ama yaptığı ısın beş katı fiyat isteyeceği icin Adana’dan servis ayarladım bugün gelip 100 liraya değiştirecekler. Tabi bu fiyata 200 Km yolu sadece benim icin gelmiyorlar başka işleri de varmis. Burda olsa 400 gitmişti.