Astra GTC-Deli Eden Tıkırtı Sesi

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi akşamlar arkadaşlar. 2006 model Astra Gtc sahibiyim. Yaklaşık 2 haftadır aracımı kullanıyorum. Yıllardır takip ettiğim ve severek isteyerek aldığım bir araç. Lakin aracımda şöyle bir durum var. Bulunduğum yer ufak bir ilçe. Yollar genelde parke taşı ya da çakıllı kötü asvalt. Bu parke taşı yada kötü asvaltta giderken arka düzenden bir tıkırtı geliyor. Tam bi tıkırtı da değil böyle lakırtı şeklinde. Biraz araştırdım stepne ses yapabilir denildiği için stepne be kriko takımını çıkarıp denedim ama ses devam ediyordu. Bagaja elimle vurarak ses aradım fakat tıkırdayan çıtırdayan zangırdayan bi yer bulamadım. Dediğim gibi ses arka düzenden geliyor gibi. Amortisörlere baktırdım sağlam dendi. Araç hızlanınca bahsettiğim ses anlaşılmıyor ama yavaşken net duyuluyor. Bozuk yolda olur diyenler de var ama ben tatmin olmadım. Başka ne olabilir acaba değerli yorumlarınızı bekliyorum.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peder beyin aracında vardı bu tip bir sorun.
Ama onunki her türlü yolda oluyordu, tık tık tık diye bişey vuruyodu böyle.
Arka lastiklere rot balans yaptırdık düzelmişti.

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Amortisörler sağlamsa da bazen lık lık edebiliyorlar ya da amortisör takozlarında vurma olabiliyor. Biraz daha detaylı bakılırsa ben takozlardan olabilir diyorum büyük ihtimalle.

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet ben de araştırım biraz genelde takozlardan oluyormuş. Bu takozlar toplamda 4 adet mi oluyor acaba? 2 ön 2 arka şeklinde.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Amortisör üst takozları, akslar, burçlar, darbe emici parçalar bunların elden geçmesi lazım.

Acarx

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Corsa D aracımda arka kemer bağlantı noktasından geliyordu.
Gözle görülmüyor tabi mecburen plastik parçayı sökerek ulaştık vidasını sıktık sorun çözüldü.

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arka koltuklar yatıyor mu ? Yatıyorsa yatırıp bir deneyin...

göksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gtc lerin amortisörleri serttir,benim aracımdada durum aynı,sport bir araç olduğu için virajlarda savrulmaması ön planda tutuluyor o yüzdende sert oluyor,kafanıza takmayın normal bir durum,almanlar bizim yolları düşünmemiş hiç bu araçları yaparken :) adamlarda kaymak gibi yol olduğu için...

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Muhtemelen normal bir durum ama işte ses konusunda takıntılı olunca insan kafaya takıyor. Çarşamba gününe servisten randevu aldım. Bir sonuç çıkacağını sanmıyorum ama bakalım yine de :) sonucu buraya yazarım :)