Astra GTC 2.0 Şanzıman sorunu lütfen fikir verin..

sorcerer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar
Bir haftadır arabayla boğusuyorum, arabam astra gtc 2005 2.0 turbo. Z20LER motor var. 200 beygir.
Sıkıntım şanzımandan.. 4. vites senkromeçi bozuldu şanzımanın.. Opel servisine goturdum, 2 gün sonra telefon geldi. Dediklerine gore benm şanzımanın parçaları tek tek satılmıyormuş!!! bir senkromeç için gidip yeni şanzıman almam gerekliymiş!!! Şanzımanın fiyatı 7800 YTL! yuh dedim insaf yaa!
Sizce ne yapmam gerekir. Herhangi yasal bir hakkım varmı? Yada 4. vites senkromeçi nerden bulabilirim? Çıkma falan olurmu? yada ne bileyim başka bir arabanın şanzımanıyla uyumlumu bizimki?
Sanırım OPC de de aynı şanzıman var..
Valla 7800 verecegime 4. vitessiz kullanırım daha iyi! nasil iştir anlamadım. Şikayette bulundum merkeze ama bakalım cevap da gelmedi
Önerileriniz nelerdir?
İlgili olanlar içiçn şasi numaramı da yazıyorum
WOLOAHL0855141217
En iyi cozumu dava acmakta buldum ben.. pfff :cry: :cry:

Natsukai

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar
Bir haftadır arabayla boğusuyorum, arabam astra gtc 2005 2.0 turbo. Z20LER motor var. 200 beygir.
Sıkıntım şanzımandan.. 4. vites senkromeçi bozuldu şanzımanın.. Opel servisine goturdum, 2 gün sonra telefon geldi. Dediklerine gore benm şanzımanın parçaları tek tek satılmıyormuş!!! bir senkromeç için gidip yeni şanzıman almam gerekliymiş!!! Şanzımanın fiyatı 7800 YTL! yuh dedim insaf yaa!
Sizce ne yapmam gerekir. Herhangi yasal bir hakkım varmı? Yada 4. vites senkromeçi nerden bulabilirim? Çıkma falan olurmu? yada ne bileyim başka bir arabanın şanzımanıyla uyumlumu bizimki?
Sanırım OPC de de aynı şanzıman var..
Valla 7800 verecegime 4. vitessiz kullanırım daha iyi! nasil iştir anlamadım. Şikayette bulundum merkeze ama bakalım cevap da gelmedi
Önerileriniz nelerdir?
İlgili olanlar içiçn şasi numaramı da yazıyorum
WOLOAHL0855141217
En iyi cozumu dava acmakta buldum ben.. pfff :cry: :cry:

opelparcaci.com dan bir bak istersen.. servis bakımından şuan istanbul ve türkiye açısından en ucuz yer burası belki bir çözüm bulabilirler sana

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dava acın

ayrıca sanayide şanzumancular var.
bu ülkede yapılmayacak şey yoktur yaparlar...

sorcerer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dava acicam sanırım zaten.. dusunuyorum da allah korusun bigun aks dingil kırılsa diyecekler ki arabadan ayrı satmıyoruz gidip bir araba daha alın...

phoenix78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gerçekten çok kötü bir durum o ne öyle yaaa. O paraya araba alıp binenler var...
LND arkadaşımın dediği doğru, git sanayiye iyi bir ustaya, sana sıfırdan GTC motoru bile yaparlar hiç karamsarlığa kapılma. Olmadı daha ucuza yurtdışından bile getirtirsin. Kanımca hiçbir sonuca varamazsan iyi bir Opel özel servis bul önce aracı oraya göster. Yetkili servisler işi kitabına göre yapacaz diye bazen çok saçmalıyorlar. Fakat böyle yeni bir aracın parçası tek satılmıyor demeleri çok abes. Eski bir Opel olsa hadi adam stokta tutmuyor dersin, ama araç 2005 model. Hakkını mutlaka aramalısın.

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hakikaten yuhh .. ama sen moralini bozma kardeş; inan bunun çaresi vardır. O kadar servisden , parçacıdan bulunanı muhakkak vardır.

Dava açarak bir şey elde edebileceğini sanmıyorum..