astra gsi sert debriyaj

ykcoskun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar gunaydın.astra gsi 1994 c20xe abir care arıyorum.acımın debriyajı cok sert.kavramasında ve vites gecişlerinde herhangi bir problem yok.fakat bayagı bir bacak kası yaptırıyor.debriyaj pedalını yumusatmak için ne yapabilirim?bilgisi ve tavsiyesi olan arkadaslardan yardım bekliyorum.

ORCA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım muhtemelen balatan bitmiştir artık değiştirince pamuk gibi oluyor ve inanmakta güçlük çekiyorsun.insan arabasını tanıyamaz hale geliyor :)

ykcoskun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sevgili orca balata problemim oldugunu sanmıyorum.oyle olsa birsekilde sinyal verir.anlardım yani.kavramada cekişte problem yok.ben debriyaj tel ve yay konusunun uzerinde duruyorum.

ORCA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
inşallah öyledir,belki aynı sorunu yaşayan biri varsa yazar da biz de öğreniriz :)

ykcoskun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim araclarda zaten sert debriyaj pedalı kronik bir sorun diye biliyorum.vardır bu problemi cozen biri muhakkak.selamlar.

ORCA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesin vardır o zaman :)

bende geçen hafta değiştirdim ve arabada ki değişime hala inanamıyorum,bunca zaman ne çile çekmişim beee....:D

ibrahim_67

Kayıtlı Kullanıcı
81-Düzce
Siteyi ziyaret et
debrajı pedalını yukarı kaldırıp altına aşağı gelmiyecek bişey koy debraj telini motorun oralarda bulabilirsen yuvasından çıkarıp tel içine sprey yağlamalar ucunda ince borulu olanlardan olursa daha iyi olur debraj telin içine biraz sıkıp teli geri çekip bırak yağladıkça yerine takıktıktan sonra debrajın pamuk gibi olacak ama eğer debraj tel içerde deformasyon olmuşssa düzelmiyor değiştirmen gerekir ama önce dediğimi yaparsan farkı görürsün benim vectra gtde arada yapıyorum bu işlemi bayağı farkediyor

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debrajı pedalını yukarı kaldırıp altına aşağı gelmiyecek bişey koy debraj telini motorun oralarda bulabilirsen yuvasından çıkarıp tel içine sprey yağlamalar ucunda ince borulu olanlardan olursa daha iyi olur debraj telin içine biraz sıkıp teli geri çekip bırak yağladıkça yerine takıktıktan sonra debrajın pamuk gibi olacak ama eğer debraj tel içerde deformasyon olmuşssa düzelmiyor değiştirmen gerekir ama önce dediğimi yaparsan farkı görürsün benim vectra gtde arada yapıyorum bu işlemi bayağı farkediyor

Aynen katılıyorum.Tel mekanizmasını gözden geçirdikten sonra düzelmedi ise baskı balata dan başka seçenek kalmıyor.

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer kaçırmıyorsa İbrahim abinin dediğini yap sorun kalmaz ;)

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten 3 ihtimalden yapar ya balata bitiktir baskı debriyaj yukardan kavrar ve sertleşir ya baskı bilyasının yağsızlığından yapar yada telden yapar büyük ihtimalle baskı bilyasından sert debriyaj abilerinde dediği gibi debriyaj telini takip et şanzımanın oralarda bi yerdedir sıvı gres ( 2000 yağ diyede geçer ) al bilyaya doğru sık çatalın önü yani gene olmuyorsa tel değişecek...