Astra Gsi kullanıcılarıdan yardım bekliyorum...Astra Gsi nedir,ne değildir?Alınır mı?

oktayım

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar taktım ben bu astralara:D

uzun süredir bir çok arabayı inceleyip, 4 tanesini de yerinde gidip görüp, birazcık armutun sapı üzümün çöpü diyerek beğenemedim... ilanda orijinal boya yazar, giderim etekten aşağı boyalı çıkar, kazasız der; araba soldan patlamış olur... araba baka baka kaportadan anlar olduk... zaten focus st düşünmeye başladım bir ara ama uygun temiz bir şey bulamadım... ama farkettiğim bir şey var ki astracılar focusçulara, focusçular da astracılara mok atıyor:D yok o gitmez, bu dayanıksız falan filan... fakat bu sefer biraz eski bir modele takıldım:sorry:
hani eski dediğime kızmayın, o bir canavar:rolleyes:

evet... bahsettiğim araba bir astra gsi.

bugüne kadar astra gsi'dan şikayet edeni duymadım. fakat bu yine de benim için yeterli değil. aslında arabam biraz performanslı olsun diye isteklerim var. fakat ben bu piyasayı anlayamadım :confused:

arkadaşımın focusu standart 130 hp sport trend. yine bir focusa bakmaya gitmiştim ama o 160 hp idi. ruhsatta da öyle yazıyordu. ama hiç gitmiyordu. nasıl desem... motor biraz sağır kalmış gibiydi. bu beygir tork olaylarından açıkçası fazla anlamıyorum.:confused:

Herneyse... konuyu fazla uzatmadan ilgilendiğim araba hakkında sizin değerli fikirlerinizi almak istiyorum.

arabamız sarı;
1995 model,
117.000 km'de,
2000 motor,
170 hp,
abs(sürücü+yolcu)
airbag
klima
torpido soğutmalı
yol bilgisayarı
sunroof.

+ek aksesuar olarak
goodyear f1 ince yanak lastikler, orjinal irmscher jantlar, spor remus egsoz, pioneer mp3 calar mevcut.

aracın devir limitörü iptal edilmiş ve 8000 devirin üzerine kadar çevirebiliyor. (bunun motora zararı ne derecededir?)

yaşına göre kilometresi uygun görünüyor.

araç sahibinin araba hakkında söyledikleri:
orjinaldir, kaza kusur yoktur, km orjinaldir, tum bakımları yetkılı servıs tarafından yapılmıstır.100bin bakımı triger kayısı ve dıger tum bakımları yapılmıstır.

fiyat:11.500
pazarlık ile 11 son olur diyor...

Resimlerimiz:

arabayı ayaküstü bir kez görme şansım oldu.
2 parça çiziklerden dolayı sağ ön çamurluk ve sol arka çamurluğun opel egem'de boyandığını söyledi. dikkatimi çeken bir olay ise spoilerın ve tamponların renginin arabanın rengine göre daha soluk olması. bu 12 senenin verdiği bir güneş yanığı diye düşünüyorum.

sizden öğrenmek iştediğim bu araba bu devirde alınır mı? yakıt tüketimi ne civarda olur? başka bir astra gsi sahibi bana şehir içi normal kullanımda 200 , çok bastığında 500-600'e kadar yakacağını söyledi :confused:

bu arabanın eski sahibi aramızdan biri mi? tanıyanımız bilenimiz var mı? (birden kendimi opel.net'ten biri olarak saydım. arabayı nasipse alabilirsek ilk işim buluşmaya gelip sizlerle tanışmak olacak; tabi kabul ederseniz...)bu arabaların kronik arızaları var mı? motor ömrü nedir? youtube'ta izlediğim videolarda gözlerim yanılmıyorsa arkası çok savuran bir araba. bir o kadar da ibreyi 240'lara kadar dayayabiliyor. 2. el satışları hızlı mıdır? elimde kalır mı korkusu var... cumartesi günü arabaya baktıracağım ve almaya niyetim var. sizlerin de yorumu ile arabanın artılarını eksilerini göz önünde bulundurarak karar verirsem içim daha rahat olacak gibi görünüyor...
değerli yorumlarınız için şimdiden çok çok teşekkür ederim...

TheOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.serkanuser.com
ASTRA GSI ile ilgili forumda birkaç başlık var detaylı bilgi alabileceğin. ARAMA yardımıyla ulaşabilirsin bu başlıklara...

Yazdıkların doğrultusunda söylenecek çok şey var.

Öncelikle +20hp ne şekilde alınmış? Büyük ihtimalle ağaçtan meyva toplar gibi alınmış bir güçtür bu...
Sınıfın en az yakan aracıdır. Tabii ki sürekli spor kullanımda çok yakacaktır doğal olarak...
Boyaya takılmak yersiz bence... Araç 12 yaşında...Komple de boyalı olsa gayet normal ( Kaza harici ise )
2.eli çok zayıftır. Günümüzde hiç bir araba kolay satılmıyor aslında ancak 2.0cc' den dolayı hitap eden kullancı sayısı daha az tabii ki...
Performans aracı olması ve 12 yılın verdiği yorgunluk araçta bazı problemleri yanında getirebilir ancak bu Astra GSI' a özgü bir durum değildir tabii ki... Km orjinal olmayabilir. Bunun için motor ömrü hakkında bir şey söylemek yanlış olur. Buna en iyi cevabı, aracı göstereceğin usta verir sanırım.
Modeli 95 olmasına rağmen SFI motor bir avantajdır ve GSI' ların ECOTEC' e göre daha kıymetli olanıdır.

İlk aklıma gelenler bunlar... Hayırlısı olsun şimdiden...

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baktırcan baştan aşşagı altına üstüne ama dedigin gibiyse fazla takmayacaksın alıcaksın basacaksın dostum bu arabayla.
yakıt konusunda terettüt yaşama bence spor bişey alsan ancak bu kadar az yakabilir opelin efsanevi bir motoru üstünde daha ne olsun fiyatıda uygun bence sen bunu kacırma al paşalar gibi bin...:):)

oktayım

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra gsi yazdığım zaman gsi'ın yanında bir sürü astra geçen başlık çıkıyor ki sonuç bu oluyor...

oku oku gözlerim bozuldu...

asTRa

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım F kasa ve 2.0 alacaksan eğer C20XE motor kodlu olanını al derim.SFI Ayrı bir güzellik

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanki biraz daha inebilir fiyatta kolay kolay satamaz çünkü hem 2000 motor hemde anca meraklısı alır bunu..

benim param olsa kaçırmazdım ama...

kutluhan23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oktayım' Alıntı:
astra gsi yazdığım zaman gsi'ın yanında bir sürü astra geçen başlık çıkıyor ki sonuç bu oluyor...

oku oku gözlerim bozuldu...

abi sende çok soru sormuşsun nereden başlıyacağına şaşırır insan :D
fiyatı uygun gibi eğer vuruğu kırığı yoksa alınır gibi ama tek kapı olması dezavantaj bence sadece meraklılarına satabilirsin ...

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu araç uzun süredir (2-3) satılık,iyice araştır.Ben ilk defa gördüm sarı sfi ..