Astra GL Life 1.4 1995 kalorifer peteği değişimi

tamerkiral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,

Aracımın kaloriferleri ısıtmıyordu. Bir önceki kullanıcısından aldığımda bildiğim bir sorundu.
Bu günlerde yaptırmak için bir oto elektrikçisine gittim.
İlk tespitte boruların sökülmüş olduğu ve vanaların kapalı olduğu bilgisini aldım. bunun sebebi de bir önceki kullanıcının kalorifer radyotörünün delik olmasından dolayı devreden çıkarmış olabileceği. veya sıcaktan rahatsız oluyordu ;)

Neyse tamirci bana iki seçenek sundu.
1. kalorifer borularını takalım vanaları açalım, bakalım ne olacak. 50 tl
2. radyatör delikse değiştirelim, 200 tl işçilik + radyatör parası ve 3 gün süre ???

tamam anladım, radyatör göğüsün arkasında, göğüs sökülecek ama bu işçilik çok değil mi? 3 gün hele çok bir süre değil mi?

sizce başka bir ustaya götürmeli miyim?
fiyatlar normal mi?
bursa'da bana bir usta önerebilecek biri var mı?

İyi akşamlar dilerim arkadaşlar...!

Son düzenleme:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Tek ustaya bağlı kalma bir kaç yerden daha fiyat al derim. ;) 3 günde millet motor indirip motor bindirmekte benim babam senin usta sadece petek değiştirecek söküm kenara koyayım ondan sonra bir yere gidemez ben yaparım başka bir şey değil.

tamerkiral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tek ustaya bağlı kalma bir kaç yerden daha fiyat al derim. ;) 3 günde millet motor indirip motor bindirmekte benim babam senin usta sadece petek değiştirecek söküm kenara koyayım ondan sonra bir yere gidemez ben yaparım başka bir şey değil.

Haklısın arkadaşım, yersen modeli yapmış.... araştıralım bakalım başka ustalar ne fiyat verecek...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Eğer ki sadece amacı para değil de müşteri kazanmak olan bir usta olsa o 50 TL olan rakamı dahi ağzına almaz gereken neyse yapar sonra olmaz ise buyurun gelin bakalım der. Ama adam 50 ona ver bilmem ne kadar buna ver 3 gün kalacak falan filan yaş iş... salla gitsin hemen o ustayı listeden çıkar. ;)

tamerkiral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen katılıyorum... koskoca Bursa'da usta mı kalmadi...

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

simendifer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sevgili kardeşim tamerkiral
benim başıma gelenin aynısı tıpa tıp bu işi sen yaparsın çok kolay 3 günde değil 5 günde yap ama kendin yap bak o zaman o keyfe kendine güvenin gelir
gelelim ustaya sözüm ona yuh insafsız vizdansız
internetten ara radyatörün sanırım modeline göre bakır olması lazım (benim arabam 95 astra gl kalorifer radyotörü bakır yanı bir deyişle sarı prinç bu adreste OPEL ASTRA F KALORİFER RADYATÖRÜ 80 tl

internetten al bir pazar günü kendin yaparsın
göğüs sökülmeden radyatör çıkar anlatayım vites kolunun olduğu yerdeki muhafazayı sök yanlarında vidaları var radyatör plastik bir kutunun içerisinde onunda 4 adet vidası var bakınca görürsün vitesin önünden vitese doğru çekersen gelir tabi motor bölümünde iki adet giriş çıkış hortumları var onların kelepçesini söker sin
hepsi bu kadar hiç korkma sen bu işi becerirsin inan bana

tamerkiral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eyvallah simendifer... moral verdin bana gece gece...

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teknik kabiliyetiniz iyi ise kendiniz değiştirin ama zayıf iseniz girmeyin.Kalorifer peteğinin bakır olanını tercih edin , mükemmel ısıtıyor.
Bu işçilik için 200 TL çok fazla bir rakam.
Toplasan 2 saati geçmeyecek ve hiç ağır olmayan bir iş.
Böyle bir iş 50-60 Tl civarını geçmemeli diye düşünüyorum.

Hortumları takıp vana açma işine gelince , eski araba ve ne için söktüler bilinmez.Ama onu anlayacağım derken halıya , zemine su akıtması vs gibi sorunlarla kaşılaşma riskine değmez.
Peteği söktükten sonra bir radyatörcüde kontrol ettirip durumu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aslında buna benzer işlemleri yapan arkadaşlarımız resimler ile paylaşım da bulunsa tadından yenmez olur. Şahsen ben sökerim :D

brs5391

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
simendifer resimli ve detaylı anlatım yapabilirmisin?