Astra G yol bilgisayarı?

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2001 GL astra aracıma yolbilgisayarı taktırmak istiyorum bu mümkünmüdür?

BassBoost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende bi silecek kolu birde ekran la hallolacağını düşünüyordum çok işi varmış asla yapamam çok saol cengiz abi :bir:

Eğer ki benim gibi sadece yakıt tüketimi ve küçük birkaç detayı görmekse niyetiniz böyle bir cihaz aldım tavsiye ederim,anlık tüketimden 100km ortalaması vs birsürü detayı gösteriyor lazım olsun olmasın,2004 astra ile uyumlu ancak sizdeki obd2 portu bendekiyle aynımıdır araştırmak gerek

Ekli dosyalar

• obd.jpg
    obd.jpg
    9.9 KB · Görüntüleme: 71

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hangi bilgileri görebiliyoruz küçük detaylar derken, soket aynıdır büyük ihtimal

BassBoost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabayla birlikte açılıp kapanıyor cihaz,klasik yol bilgisayarındaki bilgilerin çoğu,hatta fazlası var,örneğin aracı çalıştırdıktan sonra ;

Rölantideki anlık yakıt
Toplam gidilen mesafe KM olarak
Ortalama tüketilen yakıt
Genel tüketim
Motor sıcaklığı vs deviri
Ortalama hız bilgisi
Daha birsürü detayı var da normal kullanıcı için ihtiyacı olmayan şeyler misal kelebek pozisyonu gibi

Benim ihtiyacım olan şey yakıt tüketimimi merak ediyordum cevabımı aldım

OBD portlarıyla ilgili bir şey okumuştum,2001den sonra mı ne bişeylerin değiştiği ile ilgiliydi ama tam hatırlamıyorum

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nasıl temin edicez bu cihazı bende bunun için istiyodum yolbilgisayarını

BassBoost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nasıl temin edicez bu cihazı bende bunun için istiyodum yolbilgisayarını

Benim aldığım yer burası

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-OBD-BOSS-A301-Car-Diagnostic-tools/629214886.html

Belki biliyorsundur son zamanlar da çinden alışveriş modası var,gayette güzel şeyler var 50$=89 TL ödemiştim 16günde elime ulaştı,ortalama 20 günde gelir,ama obd konusunu bilene danışmanı öneririm,ilk taktığımda cihaz aracı tanımadı elde patladı diye korktum fakat kontağı açmadan aracı görmüyormuş meğer,kontağı açınca opel logosu geldi direkt rahat bir nefes aldım =)

BassBoost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
OBD portuna takılıyor,kutu içinden çıkan kablo gayet yeterli uzunlukta,astrada el freni altında obd soketi,ordan ön camın sol köşesine görünmeyecek şekilde kablo uzanıyor,şimdilik bir yer bulamadım cihaza,olmadı orta konsoldaki boş göze uygun bir kapak yapıp koymayı düşünüyorum