astra g yag yakma ve 20 \ 50 motor yagi

astracd_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar aracim 5000 km de 1 litre yag yakiyor. 170 000 kmde. 8000 km once lpg takildi. 2000 model. sizce bu kadar yag yakmasi fazlami

birde bu aksam yoldan gelirken mecbur kaldim 20 \ 50 lpg li araclar icin olan bi motor yagindan 1 litre ekledim. uzun yoldaydim gece vakti baska secenegimde yoktu. normalde yagi 10 \ 40 castrol idi. sizce bu sorun olurmu

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iki ayari viskosite yagi karsitirmayi tavsiye etmem bir,iki 20W50 cok kalin bence

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg taktırdım ama sonrasında yine 10-40 koydurduk yağı, benim araçta da aldıktan sonra farkettim yağ kalmadığını. Çubuğa bile değmiyordu, usta sanırsam yağ çok eskidiğinden yapmıştır dedi... Uzun zaman yağ değişimi olmamış anlaşılan.

astracd_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iki ayari viskosite yagi karsitirmayi tavsiye etmem bir,iki 20W50 cok kalin bence

haklısınız ama başka seçeneğim yoktu o an için. şimdi hemen değiştirmelimiyim sizce yağı. çünkü tamamı 20 / 50 değil sadece 1 litresi. birde 5000 km de 1 litre yağ yakması çok mu fazla. araç lpg li ve 170 bin km de.

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet 5000 km de 1 lt yağ yakması çok fazla... motor yaptırman lazım..
ama ben böyle idare etmek isterim dersen bi süre daha idare edebilirsin..
diğer konuya gelince bence değiştir. yani ben olsam değiştirirdim. sonuçta bi yağ değişimi en fazla 60 tl ye patlar.. iki farklı vizikote de yağ hoş olmaz arabanın içinde..

keno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet 5000 km de 1 lt yağ yakması çok fazla... motor yaptırman lazım..
ama ben böyle idare etmek isterim dersen bi süre daha idare edebilirsin..
diğer konuya gelince bence değiştir. yani ben olsam değiştirirdim. sonuçta bi yağ değişimi en fazla 60 tl ye patlar.. iki farklı vizikote de yağ hoş olmaz arabanın içinde..

1000 km de 1 litre yakıyorum, 4 litre castrol 4 ay gidiyor ve yaptırmayı da düşünmüyorum yağ masrafından başka zararı varmıdır ki? Bence 5000 km normal gibi...

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1000 km de 1 litre yakıyorum, 4 litre castrol 4 ay gidiyor ve yaptırmayı da düşünmüyorum yağ masrafından başka zararı varmıdır ki? Bence 5000 km normal gibi...

:eek::eek::eek::eek::eek::eek: vay bee. inanılmaz...
bu şekilde yağ yakarak piston ateşleme odasınında aşırı kurum oluşur. yağ yandığı için. bujilerin sübapların ömrü azalır.

keno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:eek::eek::eek::eek::eek::eek: vay bee. inanılmaz...
bu şekilde yağ yakarak piston ateşleme odasınında aşırı kurum oluşur. yağ yandığı için. bujilerin sübapların ömrü azalır.

subaplarda kurum olduğu için açılmıştı motor sonra yağ yakmaya başladı, bir daha açıldı yağ yakma çözülmesi için ama yine olmadı, böyle olunca artık motoru açtırmamaya karar verdim...

astracd_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

valla sizin durum böyleyse benim biraz daha beklemem gerekiyo galiba motora baktırmak için...