Astra G Vanalı Egsoz

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki filtreyi nerden temin edebilirim her aracın farklımı yoksa hepsi uyarmı

hava filtrenizin motordan gelen borusuna uygun olan filtreyi almanız lazım misal borunun ağzı 2,5 cm ise girişi 2,5 cm lik bir filtre almanız lazım eğer tutup 3,5 cm lik girişi olan filtre alırsanız (benim gibi) motordan gelen borunun ucunu kalınlaştırıp öyle monte etmeniz gerekebilir , ben o şekilde yaptım bir sorun olmadı

Fiyatları ise kalite kalite değişiyor 20 TL olanda var 50 TL olanda var 150 TL olanda var tutupta bir K&N , HKS gibi dünyaca ünlü bir markanın filtresini alayım derseniz en az 100-120 lirayı gözden çıkarmanız lazım

http://www.hepsiburada.com/liste/hava-filitreleri/department.aspx?categoryId=20024751

burada uygun fiyata birçok çeşit var ama ben takma sökme işinden anlamam beceremem dersen bir oto aksesuarcıdan alman lazım filtreni o zamanda 20 liralık ürün sana 50 liraya patlayabilir montaj işçiliği dahil olunca

H.Kurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Monzaya gerek yok , o biraz drag işleri ile uğraşanlar için tasarlanmış bişey diğeri çok daha rahat işini görecektir o demir boruya bile gerek yok aracın kendi plastik borusunu bağlaman yeterli bende o şekilde bağladım demir borunun avantajı plastik boruda ses yalıtımı sağlayan parçacıklar var demir boru düz olduğu için daha çok ses almanı sağlıyor başkada bir espirisi yok

Torpido filan delme yok kardeş sen çok aşırıya gitmişsin yapacağın filtreyi alıp motordan hava filtresine giden boruyu bulman onu oradan söküp aldığın filtreye bağlaman istersen orjinal hava filtresi kutusunu sök onun yerine koy yeni açık hava filtresini veya bendeki gibi orjinal kutu filtrenin yanına koy ama bendeki gibi yaparsan ses alırsın fakat düşük devirde performans alamazsın çünkü motorun yakınında olduğu için soğuk hava yerine sıcak hava çekecektir filtre

Montaj olayı çok basit yani öyle delme , kesme işlemi yok

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
acık hava fılıtresı tavsıye etmem soguk hava alması şart kapalı carbon fıber fılıtreler var performans ıstıyosan jsv unıversal boru kıtıyle takarsan +10 olur ;)

H.Kurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen gün atmosferik başka bir araca tavsiyemle orta susturucu iptali yaptık. Araçta filtre de vardı. Çıkan sese hasta olduk resmen. Bence orta susturucu iptali yapıp yerine orj boyutlarda düz boru çektirin.

Rölantide ve normal giderken orj ile aynı olan gaza yüklendiğimizde homurdayan güzel bir ses alırsınız.

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben olsam egzozu fazla elletmem egzoz tamam iyi ses veriyor ama sürekli uzun yolda baş ağrıtır hava filtresinde düşük devirlerde baş ağrısı çekmezsiniz ses çıkarmadığı için + ailenizde araca biniyorsa o zaman sürekli git orjinalini taktır şunun başım ağrıdı diye şikayetler alabilirsiniz aile fertlerinden :)

Tabiki zevk meselesi ama ben olsam hava filtresi ile kendimi tatmin ederdim özellikle yüksek devirlerde ederdim ki egzozu aratmayan bir homurtu veriyor bende zaten

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
http://img25.imageshack.us/img25/7040/dsc00027apq.jpg

bu şekilde montaj edicem benim baktığım sistem çak daha farklı sizin yaptıracağınızdan bi fotoğrafta 750 tl gibi bi mebla gördüm :D egsoz içinde o kadar para vermem açıkcası aslında hava filtresini hep istiodm ama bu işlevi gördüğünü bilmiordm boraya takmıştık

http://www.youtube.com/watch?v=mE61DFezu70

sonuç aynısıydı bence bu egsozdan daha güzel
450 tl de var butce meselesı sanayıde takıldıgım ıcın herkes taktırıyor bursadan ıstanbula bır cok arkadasa gönderdı kullanıyor sızın yaptırdıgınız ucuz sıstem ortsa susturucudan kumandaya bastıgında orta egsoz dan gazı atıyor bıraz sıkıntılı sıstem muayneden gec her yere gıt kumandalı sıstem oldugu anlaşilmıyor:)