Astra g Triger Değişimi Hakkında Yardım

bozkan38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar genemi triger demeyin :)) Benim aracın 2.triger değişim zamanı yaklaştı. Burdaki (Trabzon) Servisler triger + orjinal devirdaime işçilik dahil 400 tl diyorlar.devirdaim duruma göre değişilir diyorlar ama ben değişmek istiyorum. Değişmelimiyim önce onu sorayım. ikinci olarak internette opel parcaisi 120tl ye triger 110 tl ye devirdaim satıyor.aceba internetten alıp taktırsam nasıl olur bu parçaların ucuz olma sebebi nedir.yoksa eski çok beklemiş parçamıdır.yardımlarınızı bekliyorum.
400tl iyimi triger + devirdaim için?

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla bende arabayı bakıma sokacam. arabayı 80.000 km de 3.5 sene önce aldım . şuanda 105.000 km de. ben triger değiştirmedim onedenle şansımı fazla zorlamak istemiyorum. yılbaşında komple bakıma sokacam arabayı. triğer setini falan opelparcaci (Aluçlar Ticaret)ten almayı düşünüyorum. Güvendiğim bir ustayada yaptıracam. srvise okadar para vermeye gerek yok bence. Önemli parçaları orjinal alacam.

bozkan38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla bende arabayı bakıma sokacam. arabayı 80.000 km de 3.5 sene önce aldım . şuanda 105.000 km de. ben triger değiştirmedim onedenle şansımı fazla zorlamak istemiyorum. yılbaşında komple bakıma sokacam arabayı. triğer setini falan opelparcaci (Aluçlar Ticaret)ten almayı düşünüyorum. Güvendiğim bir ustayada yaptıracam. srvise okadar para vermeye gerek yok bence. Önemli parçaları orjinal alacam.
bende opelparcaciyı diyorum orda baya uygun.arkadaşımda aldı daha önce.ordan alsam 120+110+15tl kargo desek245tl yapar + antifiriz + işçilik.işte antifiriz ve işçilik ne tutar o önemli.bana burdaki özel servis hepsine 400 tl dedi orjinal parçalar gm.

oguler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam kardeş.bende 3 ay önce aynı şeyleri düşündüm seninle.sana en güzelini söyleyim.ücreti biraz fazla olabilir ancak servise değiştirttir.özellikle triger değişimini serviste özel cihazlarla yapıyorlar.gerginliği çok önemliymiş çünkü.yni kendin alabilirsin ancak takacak usta çok önemli.ayrıca servis yaptığı bütün işlemlere 2 yıl garanti veriyor.ben serviste değiştirdim artı bişeyler daha vardı 490 verdim.kafam rahat etti.biraz kazık ama garanti vermesi güzel.

busenedeburdayim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 400 e değiştirmiştim denizlide,,kardeş ben trabzona yeni tayin oldum buralarda güvenebileceğim bir opel servis varmı bana tavsiye edebileceğin

bozkan38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 400 e değiştirmiştim denizlide,,kardeş ben trabzona yeni tayin oldum buralarda güvenebileceğim bir opel servis varmı bana tavsiye edebileceğin
öncelikle hayırlı olsun. Trabzon güzel yerdir bende 12 senedir burdayım. ben opel artı ya gidiyorum şu ana kadar memnunum. ama bi ankara istanbula göre servisler burda baya pahalı sormadan bişey yaptırma sakın.önce fiyatı öğren sonra işi yaptır yoksa vay haline :)) opel artıyı tavsiye ederim çok ilgililer.gece aradım ateşleme bobinim bozulmuştu abi istersen gel şimdi tükanı açar yaparım demişti. diğer servislerde fena değil.atack var birde aktif var.
Artıya gidersen selamımı söyle yardımcı olurlar

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bende opelparcaciyı diyorum orda baya uygun.arkadaşımda aldı daha önce.ordan alsam 120+110+15tl kargo desek245tl yapar + antifiriz + işçilik.işte antifiriz ve işçilik ne tutar o önemli.bana burdaki özel servis hepsine 400 tl dedi orjinal parçalar gm.
İzmir'de özel serviste Astra'nın trigerini yeni değiştirdim. Yedek parça (set halinde) 380TL +antrifiz (3 lt) 27 TL+işçilik 60 TL= 467 TL

Şahsi fikrim; İnternetten parça almayı sevmiyorum, parçalar arjinal çıkmıyor, kaliteli dedikleri parçalar daha kalitesiz oluyor, araca uyum sağlamıyor yani bir yerden sonra parçalar elde kalabiliyor. Ortalama piyasa ücreti 300 TL olan bir yedek parçanın internet ortamında 200 TL ye satılması benim kafamı kurcalıyor. Belki haksız yere peşin hükümlü olabilirim ama bizim ülkede (satıcıyı tanımıyorsan) görmeden bir şey alınmaz. Hani derler ya kızını gösterip anasını çakıyorlar diye.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
selam kardeş.bende 3 ay önce aynı şeyleri düşündüm seninle.sana en güzelini söyleyim.ücreti biraz fazla olabilir ancak servise değiştirttir.özellikle triger değişimini serviste özel cihazlarla yapıyorlar.gerginliği çok önemliymiş çünkü.yni kendin alabilirsin ancak takacak usta çok önemli.ayrıca servis yaptığı bütün işlemlere 2 yıl garanti veriyor.ben serviste değiştirdim artı bişeyler daha vardı 490 verdim.kafam rahat etti.biraz kazık ama garanti vermesi güzel.

Neredeyse aynı parayı vermişiz, demekki arada fazla bir fark yokmuş. (servislerde şu an %30 lara varan indirim mevcut, ondan dolayı aradaki ücret farkı az olmuştur)

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

denizlide nerde değiştirdiniz..sigmada mı otomatta mı?

konuyu acan arkadasa da ışık olması açısından söylemek istedğim bi iki cümle var..ben aracımın triger ve devir daim sistemini keyfe keder gecen ay değiştirdim,işçilik özel serviste yapıldı izmirde,çok memnunun parçalar saglam yerden alındı orijinaldi yani..
yetkılı servisin triger gibi önemli parçalarda en büyük avantajı parcaya ve parcadan dogabileck hasarlara karsı tam garantı vermesi..yani ben aldım orijinal trigeri taktım arabama içim rahat ama kul yapısı parça bu..kopsa taktırdıgım ustaya gıtsem sorumluluk kabul etmeyecektir..ama yetkılı servıste 200 tl fazla verip yaptırırsan triger senden kaynaklı olsun veya olmasın bi şekilde koparsa vs yani kısacası motoru yersen servis bunu sana verdiği garanti kapsamında tamir ediyor..
karar senin ben özel serviste yaptım ama netten almadım parçaları gittim bornovada yetkılı yedek parca satan yerdn aldım..umarım kazasız belasız bineriz..

busenedeburdayim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rıfat arkadaşım ben denizlide özel serviste değiştirdim,,,şen oto mezarlığın hemen altında sanayide,,,garantiye gelince bugüne kadar yaklaşık 2 yıldır her işimde oraya gittim,değiştirdiği her parça için garanti verdi,,hiç sorun yaşamadım ,güvenimi kazandığı için söylediği fiyatta hiç pazarlık bile yapmam,,,,tavsiye ederim...