astra g süboplar değişti.LPG çok yakıyor.

canimcan06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar astra g 2000 model.Triğer kayışım koptu takım komple değişti.Süboplara kadar.Çekiş normal.Otobanda 5 kişi yük ile 190 gördüm.Sıkıntım şu 37 litre lpg ile 400 km giderken,şimdi değişimden sonra aynı litre ile 350 gidiyorum.Hepsi şehir dışı çok az şehir içi 120-150 km hız.Lpg ayarına baktırdım normal dediler.Sorum şu yarı rektefiye olan araç çok yakar mı?Birde benim ustam yagını değiştir,benzinde kullan vs. gibi öneride bulunmadı.Tecrübeli arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla 150 gibi hızlarla gidiyorsanız normal 350 km :)
subapları bende değiştirdim. yakıtım düştü. belli bir süre binin. ortalama tüketimleri sıfırlayın kaç lt benzinde yakıyor görün ona göre karar verirsiniz.

canimcan06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vallahi ben anlamadım.subolardan öncede aynı kullanıyordum.yakıt arttı.siz suboplardan sonra yakıt düştü diyorsunuz benimki arttı.sonuçta düşermi artarmı mesele bu:rakir:benim astra su an 1 litre gaz ile 10.2 tüketiyor şehir dışında.oysaki süboplardan önce 9 civarıydı.

kadir5050

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
vallahi ben anlamadım.subolardan öncede aynı kullanıyordum.yakıt arttı.siz suboplardan sonra yakıt düştü diyorsunuz benimki arttı.sonuçta düşermi artarmı mesele bu:rakir:benim astra su an 1 litre gaz ile 10.2 tüketiyor şehir dışında.oysaki süboplardan önce 9 civarıydı.

bende senın gıbı uzun yolda hesap yapıyorum. full depo ile 410 km gıdıyor. yağ değiştirdim. 440 km yaptı. degısen hıcbırsey yok. birde ben farklı olarak 120 km hız sabıtleyıcı ıle gıttım 440 da bıttı. 140 sabıt gıttım sırf denemek ıcın 380 de bıttı. yanı 20 km hız arttırmak bıle cok fark ettıgını gordum. bırde lpg de buji değişiminden sonrada yakıt fark eder dıyorlar. yakında bujı degıstırıp deneyecegım.
yakıt etkıleyen baska ne faktorler var onu arastır. bence motor dan kaynaklı olacagını dusunmuyorum. en azından yakıtı arttırmaz.
bırde bı arkadasım demıstı hava fıltresı bıle etkıler demıstı. yanı kısaca bu yakıt etkıleyen bırcok faktor var.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Supap değişiminden sonra tabiki yakıt düşmesi çok normaldir
Artması anormaldir.montaj sırasında lpg kablolarının kelepçeleri sııılmamış olabilir lpgciye gidin motor lpg de çalışırken gaz kaçak testi yapsın

Sony Z5 ile gönderildi

canimcan06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevaplar için teşekkürler.aracın bujiler filitre vs.değismesi gereken herşey değişti.sürekli günlük aynı yolu yaptıgım için fark ettim bu yakıtı hız vs.aynı sonuçta araba fazla yakıyıor.birde yokuş çıkarken araçta güç olmadıgını fark ettim başka bir ustaya sordum telde bana anlattıgına göre araçta sente atlamış dedi.bende değişim yapan ustayı aradım mümkün değil biz onu aparatla takıyoruz demesi üzerine ilk ustaya tekrar dönüş yaptım yalan söylemiş opellerde aparat yok dedi.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opellerde var o aparat o ustaya gitmeyin olmazsa

Sony Z5 ile gönderildi