Astra-G Silkeleme Sorunu

oozgurel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2001 astra cd otomatik aracım genellikle 2700-3000 devir arasında özellikle rapma yukarı çıkarken gaza bastığımda silkeleme yapıyor.
sorun ilk olarak lpg ile başladı ama bahsettiğim devirlerde 120 km/h civarında hızlarda benzindede aynı sorunu yapmaya başladı. Rampa yukarı çıkarken aracın hız kaybetmeye başladığı anda gaca biraz yüklenince bariz şekilde silkeleme yapıyor.
LPG enjektörlerini ve filtresini değiştirdim fakat sorun çözülmedi. LPG ustası ateşleme bobini dedi denemek için sıfır bobinle denedim yine aynı.
neresine baktıracağımı bilemedim.
Bu sıkıntıyı yaşamış olan yada bilgisi olan yardımcı olabilirmi.
selamlar.

harun43

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
2001 astra cd otomatik aracım genellikle 2700-3000 devir arasında özellikle rapma yukarı çıkarken gaza bastığımda silkeleme yapıyor.
sorun ilk olarak lpg ile başladı ama bahsettiğim devirlerde 120 km/h civarında hızlarda benzindede aynı sorunu yapmaya başladı. Rampa yukarı çıkarken aracın hız kaybetmeye başladığı anda gaca biraz yüklenince bariz şekilde silkeleme yapıyor.
LPG enjektörlerini ve filtresini değiştirdim fakat sorun çözülmedi. LPG ustası ateşleme bobini dedi denemek için sıfır bobinle denedim yine aynı.
selamlar.

Cihaza bağlattınız mı? herhangi bir hata kodu aldınız mı ?Benzinde de aynı şekilde silkeleme yapıyormu? Silkeleme herşeyden yapabiliyor önce EGR valfine baktırın, temizletin eğer arızalıysa değiştirin. Bobin sağlamsa bujilere baktırın.

oozgurel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
[MENTION=74238]harun43[/MENTION]
evet cihaza bağlattım lpg ile ilgili bir arıza kodu aldım enjektörler ve lpg filtresini değiştirdim
fakat 2 gündür aracı benzinde kullanıyorum lpg kadar olmasa bile aynı sorun devam ediyor
egr valfinin iptali sıkıntı çıkarırmı? forumda hemen herkes iptal etmiş görünüyor
yarın başka bir ustaya götürüp egr valfine baktıracağım

harun43

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
[MENTION=74238]harun43[/MENTION]
evet cihaza bağlattım lpg ile ilgili bir arıza kodu aldım enjektörler ve lpg filtresini değiştirdim
fakat 2 gündür aracı benzinde kullanıyorum lpg kadar olmasa bile aynı sorun devam ediyor
egr valfinin iptali sıkıntı çıkarırmı? forumda hemen herkes iptal etmiş görünüyor
yarın başka bir ustaya götürüp egr valfine baktıracağım

Benim aracımda iptal ettim bir işe yaramadı ,bende değiştirdim. Fakat bendeki silkeleme her devirde yapıyordu egr'yi değiştirince kısmen geçti. Hocam benzinde de yapıyorsa (genellikle lpg ye göre az hissedilir zaten) sorun ateşlemeden kaynaklanıyordur diye tahmin ediyorum. Siz sırasıyla bobin, buji, egr valfine baktırın. Daha sonra sensörlerden devam edin özellikle hava sıcaklık-emiş sensörüne birde krank mili sensörüne baktırın. Bunlar sadece tahmin ben çok araştırdım bu silkeleme sorununu yukarıda saydığım şeyler genellikle sorun çıkartanlar. En son çare motora kompresyon testi yaptırın belki subaplarda veya silindirde bir problem olabilir.

kemalcardak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bobin orjınal bobın mı bobını orjinal bobın kullanın ( delpi ) tercih edin bnede aynı sorun vardı. orjinal bobin kullandık düzeldi.

oozgurel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orjinal bobinle denedik yine olmadı
az önce usta aradı silindir kapağını açacağım ne yaptıysam olmadı dedi :(
sonumuz hayır ola inşallah

Opelci_dede

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar.
Selam sizin yaşadığınız sorunla şuan yaşadığım sorun aynı.Araçlarımız model ve paket olarakta aynı.Acaba sorunu çözebildinizmi

Alfonso

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Benim aracımda otomatik 2001 comfort 120 ile giderken 1kere yaptı ama gaza ayağımın ucuyla basıyorum vites boşa atıyor gibi oluyor hafif basınca toparlıyor benimkisi rampalardada yapıyor demişsiniz boğaz kelebeğini temizleyip hava yollarına hava tutun bide bujilere baktırın yanlış ateşleme veya bujilerde sorun varsa ateşleme kesik kesik yapıyorsa verimli yanma olmuyorsada yapıyor olabilir