Astra G segman atma+ subap cok degisimi

Koksal06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar herkese.
Aracim 1.500 km de 1litre yag eksiltiyor.
Bende bir sure idare ettim ancak durumu duzeltmek icin tanidik bi ustaya goturdum.
Araca sekman atilmasi gerektigini ve subap degisimi yapilmasi gerektigini soyledi 3500 tl fiyat cikti tanidik olduğu icin 3000 tl ye anlastik. Aracim yapildi sukur. Benim sormak istedigim kafama takilan bisey var.
Bana verilen faturayi sizlerle paylasacagim ve bir sorum olacak.

1. UST TAKİM CONTA 250 TL
2. SUBAP TAKIM 350 TL
3. SEKMAN TAKIM. 300 TL
4. MOTOR YAĞI 5 LT 115 TL
5. YAĞ FİLTRESİ. 30 TL
6. TEMİZLİK SPREY(3 adet) 35 TL
7. SIVI CONTA. 30 TL
8. SİLİNDİR KAPAK SAPLAMASİ
(2ADET). 60 TL
9. KAPAK YÜZEY+SUBAP DEĞİŞİMİ
350 TL
10. MEKANİK İŞÇİLİK. 1400 TL
11. TORNA İŞÇİLİĞİ. 80 TL

TOPLAM:. 3000 TL

Ben ustaya sordugumda bana kendi isciligine 800 tl aldifgini soyledi. 1400 tl nin 600tl si kapakcinin isciligi diye soyledi.
Ancak listede kapak yüzey+sub degisimi diye 350tl lik bir meblag var bu zaten kapakcinin isciligi degilmi bilmedigim icin bilgisi olan yardimci olabilirmi?

1.000 km sonra yagi ve antifrizi tekrar degisecek subap ayari yapilacak bu islem ucretsiz. Yapilan iste garanti problemi yok.

sizce fiyat nasil?

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fiyatından ziyade silindirlerde honlama yapıldı mı acaba? Yoksa yapılan işlemler işe yaramaz kısa zamanda tekrar yağ yakmaya başlar motor.

Koksal06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu bahsettiginiz islem nedir? Pek anlamiyorum ama?

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Silindir yüzeyini pürüzsüz hale getirip yeni segmanın düzgün çalışması için gerekli bir işlem.

Koksal06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fiyatından ziyade silindirlerde honlama yapıldı mı acaba? Yoksa yapılan işlemler işe yaramaz kısa zamanda tekrar yağ yakmaya başlar motor.
Zaten oyle bisey oldugunda isin arkasinda onda problem yok oyuzden yapilmistir kanimca. Hersey duzgun yapildiysa sorumu yanitlayabilecek olan kimse varmi?

Koksal06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Silindir yüzeyini pürüzsüz hale getirip yeni segmanın düzgün çalışması için gerekli bir işlem.
Tesekkur ederim bilgiler icin nobran bey. Ustama bu islemin yapilip yapilmadigini bizzat soracagim. Ama bana araci ilk biraktigimda sunu soyledi acip subaplari degistirip kapatirsak tekrar yag yakmaya baslar alta kadar inip tamaminin kontrolu yapilmali dendigini hatirliyorum.Bu konuda bilgi sahibisiniz fiyatla alakali yorumlarinizi alabilirmiyim?

Koksal06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Honlama islemi yapilmis. Yapilmazsa zaten olmaz sekman isi dedi sizin bahsettiginiz gibi. Bunun disinda. 1400 tl 750 tl si motor indirme toplama isciligiymis. Diger kalan honlama taslama vs..

• Beğen
Tepkiler: Nobran

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Honlama islemi yapilmis. Yapilmazsa zaten olmaz sekman isi dedi sizin bahsettiginiz gibi. Bunun disinda. 1400 tl 750 tl si motor indirme toplama isciligiymis. Diger kalan honlama taslama vs..
Güle güle kullanın hocam aracınızı herşey ateş pahası bugünlerde usta da geçinmek zorunda eğer problem çıkarmayacaksa yapılan işlem için ücret normal

Koksal06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güle güle kullanın hocam aracınızı herşey ateş pahası bugünlerde usta da geçinmek zorunda eğer problem çıkarmayacaksa yapılan işlem için ücret normal
Tesekkur ederim hocam dogru haklisin. Baska biyerden fiyat aldım sadece ustanin isciligi 1500 tl dedi ondan sonra kafam iyice yatti. İnsallah problem cikmaz bineriz Allahin izniyle saolsun ustamda hersekilde kefil. Tekrar tesekkur ederim iyi aksamlar.

• Beğen
Tepkiler: Hasip ve Nobran

Koksal06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi aksamlar.
Motora yapılan işlemlerden sonra 1000 km yaptim. Temizlik amacli yagi suyu degisti. Subap ayari yapildi. Benim anlamadigim astra G 1.6 larda subap ayari yapilmiyomus. Ustanin subap ayari dedigi islem ne olabilir?