Astra G Sahipleri Buraya

aesimsek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağolasın burak.. hayırlısı şimdi sırada askerlik var onu bir atlatalım da...

bir arkadaşımdı alıcı, direk 19.000 liraya bıraktım valla..
Takipte miydin abi?

kasırqa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi günler arkadaşlar bir sorum olacak aracı ilk çalıştırdığımda benzindeyken rolanti inip çıkıyor hem de baya bi araç ciddi anlamda silkeliyor boştayken gaza bastığımda devir önce biraz düşüyor sonra kalkıyor pompalamak gerekiyor farları falan açınca stop ediyor bazen ama lpg ye geçince böyle bir sorum kalmıyor. Şimdi ben EGR ye mi baktırayım, yoksa benzine Würth ün bi katkısı varmış enjektörleri falan temizliyormuş ondan mı katayım ? hangisi sorunumu çözer ?

aesimsek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araba soğukken benimki de aynıydı.. Çalıştırınca biraz ısınmasını bekle 2 dakikada düzelir sanıyorum..

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
egr den yapıyor olabılır bogaz kelebegınındende kurum yapmış pıslenmış olabılır

kasırqa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boğaz kelebeğiyle rolanti ayarlayıcı bişey var ya o temizlendi bi EGR kaldı onu da temizleticem bakalım düzelir inşallah . peki hazır EGR ye el atmışken iptal mi ettirsem ne gibi bi avantajı ya da dezavantajı olur ?

HMTZGN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kelebek temizlendi ve arızası beyinden silindiyse egr yi temizletmeye uğraşmayın çünkü egr ye gelen bu pislik egr temizlensede tekrar gelebilir yani her pislik geldiğinde temizletmek zorunda kalırsınız.ben aynısını yaşadım 2. kez temizlettikten sonra 3 defada kendim temizledim abartmıyorum.daha sonra egsozdan gelen deliği kapatacak şekilde conta kestiriyorsunuz ve egr iptal olmuş oluyor.egr iptali denince afaki bir olaymış gibi algılanabiliyor fakat öyle değil iptalinin araca gözle görülür derecede bir etkisi yok değerleri daha yüksek duman salınımı yapıyorsunuz.egr arızasını iptalden sonra hiç yaşamadım,kelebek olayınıda 2.el arızasız bir kelebekle çözdüm süperim süperiz :)

aesimsek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim de egr temizlenmişti. ama hiç düzelme olmadı diyebilirim. iyi beceremediyse orasını bilemiyorum. çünkü egr yi çıkartıp temizleyip tatkmıştık, burak ın dediği gibi o halde çalıştırıp duman atmasını sağlamadık...
egr iptali işe yarıyorsa çok iyi. varsın batsın dünya :)

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
bı ışe yaramıyor pıskolojık komple beyınden ıptal edersen ışe yarar :D

kasırqa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:D 150 bine az kaldı gittiğimde bi konuşayım ustayla da iptal edelim madem can sıkıcı bi durum çünkü