astra g sabahları direksiyon sertleşmesi

murat42550

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi günler forum sakinleri
iki gündür sabahları 2001 astra g z1.6xe aracımı ilk çalıştırmada direksiyonun dönmediğini fark ettim.pstop edip tekrar çalıştırdığımda düzeldiğini görüyorum.Bulunduğum yer itibari ile aracı gösterebileceğim kimse yok ne yapmalıyım sorunun kaynağı nedir acaba.Aküm 3 aylık direksiyon yağı tam.bu arada elektriksel bir durum olduğundan süpheleniyorum çünkü gün içerisinde direksiyon yumuşacık...yardımlarınızı bekliyorum

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
iyi günler forum sakinleri
iki gündür sabahları 2001 astra g z1.6xe aracımı ilk çalıştırmada direksiyonun dönmediğini fark ettim.pstop edip tekrar çalıştırdığımda düzeldiğini görüyorum.Bulunduğum yer itibari ile aracı gösterebileceğim kimse yok ne yapmalıyım sorunun kaynağı nedir acaba.Aküm 3 aylık direksiyon yağı tam.bu arada elektriksel bir durum olduğundan süpheleniyorum çünkü gün içerisinde direksiyon yumuşacık...yardımlarınızı bekliyorum

Bu araçta EPS var mıdır?

echoes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra g lerde esp yok. ancak Murat Bey'in bahsettiği problem astra g kullanan birçok arkadaşımızda mevcut. sabah ilk çalıştırdıklarında sert daha sonrasında gün içindeki sürekli kullanımda yumuşadığını söylüyorlar. şarj dinamolarını ölçtüğümüzde normal değerler aldık. sorunun tam olarak ne olduğunu hala çözebilmiş değiliz. lastikler yeni havaları tam. dreksiyon hidroliğini bile değiştirdik kapalı devre çalışmasına rağmen. bu konuyla tecrübe sahibi arkadaşlar ilgilenirlerse çok makbule gececek. çok arkadaşımız bu sorundan muzdarip.

murat42550

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımın şarj dinamosu değişti sorun halen devam ediyor.İlk çalıştırmada direksiyona elektrik gelmiyor stop edip çalıştırınca düzeliyor gün içerisinde yumuşak pompadan olsa devamlı sert olur düşüncesindeyim

murat42550

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorunum halen giderilmedi haftada bir kere yapıyor.sabah çalıştırıyorum kazık gibi stop edip çalıştırıyorum yumuşacık.araç hareket halinde hiç sert olmadı.

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
astra g lerde esp yok. ancak Murat Bey'in bahsettiği problem astra g kullanan birçok arkadaşımızda mevcut. sabah ilk çalıştırdıklarında sert daha sonrasında gün içindeki sürekli kullanımda yumuşadığını söylüyorlar. şarj dinamolarını ölçtüğümüzde normal değerler aldık. sorunun tam olarak ne olduğunu hala çözebilmiş değiliz. lastikler yeni havaları tam. dreksiyon hidroliğini bile değiştirdik kapalı devre çalışmasına rağmen. bu konuyla tecrübe sahibi arkadaşlar ilgilenirlerse çok makbule gececek. çok arkadaşımız bu sorundan muzdarip.

Benim sorduğum EPS Elec Power Steering..
Senin söylediğin ESP Elect Stability Program...
Tabii yine de neyi anlayıp neyi cevapladığını biz bilemeyiz...

Acizane demek istemiştim ki,
Acaba akü zayıfken direksiyonu yeterince desteklemiyor olabilir mi? Tabii EPS varsa...
Yola çıkınca malum akü şarj ediyor ve destek artıyor.. mu?