Astra G Otomatik Cam Kapatma (çift kilitleme ile)

herdem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abiler 6-7 tane role çöpe gitti ne yaptımsa olmuyor :)Yardımları için mokia abi ve gökibeye çok teşekkür ediyorum

kartal46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Parça birleşimini elektronikçi yaptı telekom röle yerine başka bir röle kullandı (telekom röle elinde yokmuş) Az önce montajını yaptım önce mavi siyah daha sonra kırmızı mavi kabloları birleştirdim en son şaseyi bağladım şase bağlar bağlamaz kilitler kendiliğinden açıldı kapandı falan. Tabi o arada sağ kapı açıktı bağlantıları tamamlayınca camları açtım kapıları kapadım, kilitledim ikinci kez kumandaya bastım sol ön, sol arka, sağ arka camlar kapandı fakat sağ ön cam kapanmadı. Şaşırdım neyse bağlantıyı söktüm daha önceki resimlerden yararlanarak tekrardan bağlantı yaptım yine aynı sonuç sağ ön kapanmıyor bir türlü o hariç diğer hepsi tıkır tıkır çalışıyor...? Neden aceba yardımcı olacak var mı? :(:confused:

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Parça birleşimini elektronikçi yaptı telekom röle yerine başka bir röle kullandı (telekom röle elinde yokmuş) Az önce montajını yaptım önce mavi siyah daha sonra kırmızı mavi kabloları birleştirdim en son şaseyi bağladım şase bağlar bağlamaz kilitler kendiliğinden açıldı kapandı falan. Tabi o arada sağ kapı açıktı bağlantıları tamamlayınca camları açtım kapıları kapadım, kilitledim ikinci kez kumandaya bastım sol ön, sol arka, sağ arka camlar kapandı fakat sağ ön cam kapanmadı. Şaşırdım neyse bağlantıyı söktüm daha önceki resimlerden yararlanarak tekrardan bağlantı yaptım yine aynı sonuç sağ ön kapanmıyor bir türlü o hariç diğer hepsi tıkır tıkır çalışıyor...? Neden aceba yardımcı olacak var mı? :(:confused:

sag on kapinin kaldirma hafizasi gitmistir. hafizayi yeniden kur sonra duzelir

kartal46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
"MOKIA" ustanın dediği gibi yaptım ama yine kapanmadı özelden yazdım sonucu buraya yazacağım.

aşağıya şuan ki bağlantının resimlerini ekledim.

7qhy.jpg

pf92.jpg

Bağlantıda sorun yoktur inşallah..

myalcin85

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
bende yapamıyorum bir tülü röle çıt çıt diye çalışıyor tek ve çift kilitlemede ama camlarda herhangi bir oynama yok. nerde yanlış yapıyorum bulamadım bir türlü. acaba kullandığımız röleden mi kaynaklanıyor? gerçi ben devreyi malzemeyi aldığım yere lehimlettim elimde kağıtla ama... ama işte... olmuyo.

kartal46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim sağ ön kapı hala kumandadan çift kilitleme yapınca yukarı kalkmıyor, bir çözüm bulamadım maalesef! malum birde küçük bir il'in ilçesindeyim artık memleketime gidince baktırmayı düşünüyorum elektrikçiye anlıyorsa yapar... :confused:

myalcin85

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Benim sağ ön kapı hala kumandadan çift kilitleme yapınca yukarı kalkmıyor, bir çözüm bulamadım maalesef! malum birde küçük bir il'in ilçesindeyim artık memleketime gidince baktırmayı düşünüyorum elektrikçiye anlıyorsa yapar... :confused:

ben hallettim sorun röledeymiş. selçuk sitesinde nokta elektronikten al parçaları lehimle çalışıyor. orda bu telkom röleden var.

kartal46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben hallettim sorun röledeymiş. selçuk sitesinde nokta elektronikten al parçaları lehimle çalışıyor. orda bu telkom röleden var.

Hemşehrim şuanda memlekette değilim ama memlekete varınca bayramda inşallah bir deneyeceğim söylediğin gibi inşallah düzelir... Daha önce yazmıştım benim camların sağ ön hariç hepsi çalışıyor sorun yok. sadece sağ ön kaldırmıyor camı çift kilitlemede.

AKFKM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abiler 6-7 tane role çöpe gitti ne yaptımsa olmuyor :)Yardımları için mokia abi ve gökibeye çok teşekkür ediyorum

Hala yapamadın mı bende 3-4 rölede denedim yine de olmadı en sonunda 5 bacaklı röle aldım. ilk bağlantıda çalıştı sorunsuz kullanıyorum. Eğer çalışmaların sonuçsuz kaldıysa bana yaz seni yönlendireyim.

atalay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende aracıma uygulamayı düşünüyorum bir sorum olacak aküyü boşaltırmı ?