astra g otm. lpg yüksek tüketim??

xeon_bilis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 3 ay önce almış bulunduğumuz 2000 model 1.6 otm. sıralı atiker lpgli astra g tüketimi km başına 30kr civarında seyrediyor ve ş.içi ş.dışı fark etmiyor. yokuşlarda bayılıyor harareti yükseliyor.ilk kalkışlarda da aşırı hantallığı bulunmakta. bu şikayetlerle özel bir opel servisine gittim. ilk şanzumana baktıralım dediler temiz çıktı. sonra motor üst kapağına baktılar sızdırmazlığı iyi çıktı. piston sekman baktılar sekmanlarda hafif bir aralanma çıktı ama yinede göz ardı edilebilir düzeydeydi. bakacak birşey kalmayıncada sekmanları yenileyip üst kapağı iyice açıp subapları değişelim dediler. üst kapağı yenilerken iki tane itecek arızalı çıktı onlarda değişti tabi bu arada motor açıldığı için bütün contalarda değişti. neyse arabada çok çok azda olsa bir açılma oldu. ama yapılan 1000 liralık masrafa değecek birşey olmadı. yokuşta yine kötü hararete devam. en son çare başka bir şanzumancıya şartelleri kontrol için gittik. adam arabayı denedi (yokuşta falan). bu araba gitmiyor hafif hissedilen bir kaçırma var dedi. bununla düzde 200 bas hiç birşey olmaz ama yüke gelince cozutur dedi. büyük ihtimal trübün arızalı minimum 1000-1500 lira masrafı var dedi. tabi bu kadar masraftan sonra sağlam denen şanzuman için böyle denmesi beni adeta delirtti:mad:. evet sizin yorumlarınız nedir? böyle bir durumu olan var mıdır?

xeon_bilis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar yardım lütfen en sonunda şanzumanıda indirdik herşeyine bakıldı o da temiz. elektronik arızada vermiyor tech cihazı. araba gitmiyoorr.:(

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence lpg başlığına konuyu açsan daha çabuk cevap alırsın

xeon_bilis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam başlık hatalı olmuş aslında benzinde lpgde çok tüketiyor. ben lpgli arac anlamında yazmıştım bir düzelteyim.

başlık düzeltilemiyormuş.

astracd_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk aklima gelen filtreler bence bi degistirin cok fazla bisey tutmaz zaten. benzin ve gaz filtresi... benim aracta da benzer bi sorun olmustu 2000 model astra cd zavolli var. benzin ve gaz filtresi degisti carbon clean yapildi ve katkili otogaz almayin tavsiyesinde bulundular. sorun cozulmustu...