Astra G orta ekran değişimi

Astra2006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracı aldığımdan beri orta ekranda pikseller ölüyor yazıların yarısı var yarısı yok değişim ücreti ne kadardır ve o cihaz tamamen mi değişiyor yoksa sadece ekran kısmı değişiyor mu

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bir fotoğraf atabilirmisiniz ? Orjinal mi yoksa sonradan takılan bir donanım mı görebilirmiyiz.

b.arat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zannedersem zamanla ortaya cikan bir deformasyon... Arkadaşımın 2003 astrasinda da vardı. Ebay ya da opel parcalari satan yurt dışı sitelerine baktiniz mi? Bu unitenin yenisini ya da ikinci elini bulabilirsiniz belki. Tr de de çıkmacilara bakilabilir. Tamir edilebilir olduğunu düşünmüyorum.

BerkerBirdal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende renkli ile değiştirildiğini görmüştüm bilgisi olan bilgi verebilir mi ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Küçük bir araştırma yaptım hocam, yıllara bağlı olarak ve sıcaklığında etkisiyle yol bilgisayarı ekranında malesef bu tarz kayıplar oluşuyormuş. Hatta sizin aracınız gibi yol bilgisayarı özelliğine sahip olan araçların ekranlarını bulmak biraz daha zormuş. Kısacası ekranı söktürüp içersindeki film tabakasına bakabilecek kabiliyette bir ustaya ihtiyacınız var ekranı bulabilmeniz biraz zor görünüyor. Ayrıca donanımhaber sitesinden şöyle bir kaynak buldum inş. işinizi görür.

https://forum.donanimhaber.com/faydali-bilgi-opel-lcd-ekran-tamiri-resimli-anlatim--25354175

BerkerBirdal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracı aldığımdan beri orta ekranda pikseller ölüyor yazıların yarısı var yarısı yok değişim ücreti ne kadardır ve o cihaz tamamen mi değişiyor yoksa sadece ekran kısmı değişiyor mu

Hocam benim de zamanında araştırmalarımda gördüğüm bazılarında ampül değişimi de kurtarıyor hemen ekranın arkasında 2 ampul var bi araştır onu da

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi