Astra G OPC Panel + Navigasyon

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba; emeğinize sağlık.
ama kişisel düşüncem olmamış. içimden geldiği gibi konuşmak istiyorum. (sorun olursa söyleyin yorumumu silerim.)

bence opc konsol mahvolmuş. öncelikle renginden dolayı. boyamanız orjinalliğini mahvetmiş. bende de aynı uygulama var. ancak ben kılcal bi kaç çizik olmasına rağmen boyamanın orjinalliğini bozacağını düşündüğüm için öyle duruyor. car 400 e yaptığınız tuşların bi takım işlevselliği olabilir ama o da olayın dahada beter olmasını sağlamış. göstergenizi alta macunla yapmışsınız ama keşke kapak kullansaydınız. hele göstergeniz saat tarih radyo bilgilerini gösteriyorsa hiç gösterge kullanmasaydınız bence.

neler yapılabilirdi diye soracak olursanız.

teybin orjinalliğini bozmak yerine aux ve sd kartlı 50-60 tlye teypler var oraya takılabilirdi.

navigasyona elektrik götüren açma kapama anahtarlarından sadece 1 tanesi koltuk ısıtma butonlarının takıldığı holeye takılaibilirdi.

tavan lambasına anahtar demişsiniz. eğer düşündüğüm şey ise zaten far anahtarını geri çekince açılıyor ekstra olan bi anahtara neden gerek duydunuz merak ettim açıkçası.

ama yok aynanın altında yanan turuncu led lambayı diyorsanız o zaten çoğu kişinin istediği orjinal ve güzel bi özelliktir. bence ona anahtara gerek yoktu.

velhasıl ortada bir emek var saygı duyuyorum.
ama emeğe saygı duyarkende yapılan işlemin orjinallik dışında olduğu görmek emeğin boşa çıktığını görmek canımı sıktı açıkçası.

saygılar. notumun başında da söylediğim gibi yorumumdan rahatsız olursanız bilgi verin silebilirim. teşekkürler...

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buda benimkinden görüntü belki ne demek istediğimi anlatabilirim.

attachment.php

attachment.php

attachment.php

bu resimlerden sonra sol altta beyaz bir buton var navigasyonu açıp kapamak için kullanıyorum onu minik bir butonla koltuk ısıtma alanındaki holeye sabitledim.

Ekli dosyalar

• 13062011487.jpg
    13062011487.jpg
    95.1 KB · Görüntüleme: 163
  • 13062011488.jpg
    13062011488.jpg
    96.1 KB · Görüntüleme: 147
  • 13062011489.jpg
    13062011489.jpg
    96 KB · Görüntüleme: 150

BassBoost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba; emeğinize sağlık.
ama kişisel düşüncem olmamış. içimden geldiği gibi konuşmak istiyorum. (sorun olursa söyleyin yorumumu silerim.)

bence opc konsol mahvolmuş. öncelikle renginden dolayı. boyamanız orjinalliğini mahvetmiş. bende de aynı uygulama var. ancak ben kılcal bi kaç çizik olmasına rağmen boyamanın orjinalliğini bozacağını düşündüğüm için öyle duruyor. car 400 e yaptığınız tuşların bi takım işlevselliği olabilir ama o da olayın dahada beter olmasını sağlamış. göstergenizi alta macunla yapmışsınız ama keşke kapak kullansaydınız. hele göstergeniz saat tarih radyo bilgilerini gösteriyorsa hiç gösterge kullanmasaydınız bence.

neler yapılabilirdi diye soracak olursanız.

teybin orjinalliğini bozmak yerine aux ve sd kartlı 50-60 tlye teypler var oraya takılabilirdi.

navigasyona elektrik götüren açma kapama anahtarlarından sadece 1 tanesi koltuk ısıtma butonlarının takıldığı holeye takılaibilirdi.

tavan lambasına anahtar demişsiniz. eğer düşündüğüm şey ise zaten far anahtarını geri çekince açılıyor ekstra olan bi anahtara neden gerek duydunuz merak ettim açıkçası.

ama yok aynanın altında yanan turuncu led lambayı diyorsanız o zaten çoğu kişinin istediği orjinal ve güzel bi özelliktir. bence ona anahtara gerek yoktu.

velhasıl ortada bir emek var saygı duyuyorum.
ama emeğe saygı duyarkende yapılan işlemin orjinallik dışında olduğu görmek emeğin boşa çıktığını görmek canımı sıktı açıkçası.

saygılar. notumun başında da söylediğim gibi yorumumdan rahatsız olursanız bilgi verin silebilirim. teşekkürler...

Hayır,tabii ki silmenizi istemem bir iş var ortada ve kusurları olduğunun zaten farkındayım,şöyle söyliyim ; öncelikle konsol gümüştü bende de fakat dremel ile kapak kesmeye çalışırken yanlışlıkla konsolun en alt kısmına bayaa bi zarar verdim,yoksa kesinlikle bende gümüş kalmasından yanaydım

Tavan lambasını yakmak için far anahtarını kendimize çekiyoruz bu tamam burada bir sorun yok benim demek istediğim şey lambaları kapılar açıkken söndürülememesi,far anahtarnı kendimize çektik açıldı geri ittiğimizde kapanıyor tamam ama kapılar açıldığı vakit gene yanıyorlar,yani arabayı yıkarken 1saat açık kaldığı durumlarda olabiliyor bu yüzden ihtiyaç duydum,çünkü tavan lambasına bağlı ayak aydınlatma da var hem arka hem önde ki bunlar led değil yani totalde 45w civarı bi yük ediyor olmalı kullandığım ampullerin toplamı.

Car400 olayına gelince bu teybi hala kullanan birileri varsa oda büyük çoğunluğu direksiyon kumandasının aktif kalması içindir ki ben öyleyim.Tuşlar basit oldu zaten buda bi gerçek çok beğenerek koyduğumu söyleyemem,çok daha güzel teypler alırım almasına fakat sürekli aklım teypte kalsın istemediğimden car400 e devam ediyorum.Yok çalındı çalınacak kafasını sakla vs vs.

Sonuç olarak boyasını ben de mecburiyetten boyadım kusursuz değil zaten ama carbon folyo kaplamayı düşünüyorum en azından biraz daha düzgün durabilir,böylece TiD ekranın da kusurları gider

Yorumların hep iyi taraflarına bakarsak kusurları göremeyiz değil mi :)

Saygılar

NOT : Bence sizin konsol ile benim konsol yer değiştirmeli =) Neden derseniz benim kişisel görüşüm de sizinkinin boyanması çünkü konsol ile birlikte göğüste 3 renk var benimki boyanmasa da olurdu çünkü siyah heryeri mecbur kaldım boyadım o ayrı,ama bence sizinkini boyarsanız daha iyi görünür diye düşünüyorum

Son düzenleme:

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yol bilgisayarının olduğu kısımın işçiliği gerçekten sırıtıyor.kasetçalara koyduğunuz düğmeler gerçekten gökhan ın da dediği gibi tam bir facia.bu işler dışarıdan bakıldığında "orjinal mi?" denecek kadar mükemmel olmadıktan sonra her zaman eskisini aratacağı kanatindeyim.güle güle kullanın.siz mutluysanız sorun yok :)

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ciddi anlamda bir mesai harcanmış ve ortaya çıkan sonuç yapanı memnun ediyorsa olmuştur.

Ben gokibey'in konsola heyranım :) parayı bulunca 2. iş olarak yaptıracağım 1. iş olarak biraz benzin ve gaz almam lazım :/

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
NOT : Bence sizin konsol ile benim konsol yer değiştirmeli =) Neden derseniz benim kişisel görüşüm de sizinkinin boyanması çünkü konsol ile birlikte göğüste 3 renk var benimki boyanmasa da olurdu çünkü siyah heryeri mecbur kaldım boyadım o ayrı,ama bence sizinkini boyarsanız daha iyi görünür diye düşünüyorum

öncelikle yoruma göstermiş olduğun olgunluk ve anlayışın için teşekkür ederim.

bence biraz sabırla para biriktirerek pioneer yada sony bi teyp alıp direksiyon kumandasını aktif edebilirsin.

o bahsettiğin tavan lambası işine katılıyorum. bende başka bi yerden gördüğüm aşağıdaki resimdeki gibi yapmayı düşünüyorum belki fikir verir diye ekliyorum.

attachment.php

bu şekilde yaparsan belki birazda olsa orjinallik görüntüsü olabilir.

renk konusuna gelince de evet siyah ve gri olarak renklerde farklılık oldu. görsel olarak rahatsız edici değil ama aşağıdaki resimdeki gibi küllük vites ve el freni bölgelerini kapı kolarını ve göğüsteki havalandırmaları opc konsoldaki gri renk kodunu öğrenip bütünleştirmek istiyorum ama yine konsolu boyamadan çünkü kıyamıyorum :)

attachment.php

neyse bunlar sadece fikir vermek açısından tamamen orjinalci takıntım olduğundan emeğinize saygı duyuyorum. güle güle kullanın. yorumlarım üzücü olduysa şimdiden özür dilerim.

Ekli dosyalar

• tavan lambası.JPG
    tavan lambası.JPG
    24.4 KB · Görüntüleme: 125

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ciddi anlamda bir mesai harcanmış ve ortaya çıkan sonuç yapanı memnun ediyorsa olmuştur.

Ben gokibey'in konsola heyranım :) parayı bulunca 2. iş olarak yaptıracağım 1. iş olarak biraz benzin ve gaz almam lazım :/

teşekkür ederim. konsol yorumlarınız için şuan navigasyonum kırıldı. 5" tvli yeni bi navigasyon siiparişim verdim. evet bende bi kaç gündür benzin ve gaz almıyorum onun yerine gittim navigasyon aldım ne garip benzin ve lpg doldurup binmek yerine arabaya böyle şeyler dolduruyoruz :)

BassBoost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o sesi engellemek için , öncelikle kablo bağlantısı yaptığın her noktayı gözden geçir.
ek kablo varsa mümkün olduğunca ekleri azaltarak ve yaptığın ekleri kesinlikle lehimleyerek yap ve iyice izole et. gördüğüm kadarıyla 0.75 elektrik kablosu bağlamışsın ,bence o kabloları sök ve ses kablosu kullan gürültü oranı az olur . aux çıkışı içinde yerinde olsam kaliteli bir kulaklığın jakı ve kablosunu kullanırdım. yani kulaklıkları keser jakını ve kablosunu kullanırdım. birde aux çıkışının şase ucundan teybin şasesine bir kablo çekerdim. bence bu yazdıklarımı bir dene .
birde o boşta duran harici jak auxtan bağlı birşey varken gürültü yapabilir onuda sök öyle dene. kolay gelsin.

Aracın şasesiyle auxun şasesini birleştirdim gürültü oranı %70 75 oranında azaldı,geriye kalan dip seste hareket halindeyken duyulmuyor zaten,çok sağol abi