Astra g motor verimliliği

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
kapak taşlama dereceli egzantirik cold air intake kit güzel bir egzost sistemi sanırım yeterli olur

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emme manıfoldu(powerbox=200 tl) sıkıntılı bı olay aslında ama yapılmayacak bı ıs degıl.ama olay 1500 de bıtmıyo emmeyı uydurman ıcın corsa gsi takman lazım(alt emme manifoldu=90 tl) oda bulunması cok kolay bı parca degıl.derecelı egzantrık(corsa gsi egzantrik çifti=90 tl)tede sadece sadece egzantrıkle bıtmıyo onu yaptınmı motorada gırmen gerek :)

380 tl nin üstüne ne yapmak istersen seç koy. headers koyabilirsin ama headers yapmak çok ama çok etki etmez. kapak taşlama = 200 tl civarı. bunun yanında remap yapılırsa 600 tl civarı eder. yaaani

bütün olay yaklaşık 1000 lirayı gözden çıkarmaya bakar. fazla uçmayın :)

ha pardon kaç bg mi gelir.. minimum 40 bg gelmesi lazım. tabi bunlardan once ve bütün işlemler bittikten sonra dyno verisi almak şart oğlu şart.

Son düzenleme:

34UZG50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o kadar parası olmayan gariban arkadaşlar da bir adet piyasadan dahi temin edebilecekleri açık hava filitresi, normal bir ustada yaptracabilecekleri katalizatör iptali, e bir performans eksozu ile kolayca extra güç elde edebilirler.!! açık hava filitresi 25-450 tl arası hangisine paranız yeterse, kat.iptali 50-100 tl arası , performan eksoz 60- 300 tl arası .... yaklaşık 200 tl ye aracınıza 10-15 hp extra güç kanadırmanız mümkün !!! nerden mi biliyorum ! en güzel tecrübe yaptırmaktır ! sonra yanınıza gelen peugeot gti ler dikiz aynanızda kalır ... kalkışta ki serilik fark edilir derecede !!! göreceksiniz...

semihx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
8V ler icin neler yapilir bilmiyorum ama 16V 1,6 astralar icin kesinlikle emmemanifoltu sart diyorum, x14xe x16xe c16xe motorlarin alt maniflt parcasini bulduktan sonra gerisi kolay. 130 manifolt alt kismi icin 150 de üst kismi toplam 270 TL ye chip haric yaklasik 17 ps kadar allirsin. chip ide yaptirinca yaklasik 22 ps artin olur. bundan daha ucuza budakadar ps cikarmak imkansiz.

forged&carbon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
380 tl nin üstüne ne yapmak istersen seç koy. headers koyabilirsin ama headers yapmak çok ama çok etki etmez. kapak taşlama = 200 tl civarı. bunun yanında remap yapılırsa 600 tl civarı eder. yaaani

bütün olay yaklaşık 1000 lirayı gözden çıkarmaya bakar. fazla uçmayın :)

ha pardon kaç bg mi gelir.. minimum 40 bg gelmesi lazım. tabi bunlardan once ve bütün işlemler bittikten sonra dyno verisi almak şart oğlu şart.

ne alirsaniz alin sabredin ve kalitelisini alin.
simdi diycem ki agar egzostun galveniz headersi var 250' ye bulursun ama bana sorarsaniz yazik ona vericeginize krom headersi getirtin yurtdisindan..(degecektir.)

slm Çetin bu arada 1000' e 40 hp almıssın iimis :)
sadece dedigin seylerle 20hp alirsan op basina koy:) yalniz dedigin fiyatin biraz ustune Semihinde soyledigi gibi sadece cakma mantzel + corsa gsi alti ve chip ile 25-30 arasi bir deger extradan alabilirsin.

ama ne yaparsaniz yapin benim yaptigim hataya dusmeyin heyecanla ilk onunuze gelen urunleri almayin. arastirin. dandık hava fıltrelerı almayın ,sabredın pipercross, k&n gıbı urunler alın.

egzoz ıcınde aynısı..

forged&carbon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o kadar parası olmayan gariban arkadaşlar da bir adet piyasadan dahi temin edebilecekleri açık hava filitresi, normal bir ustada yaptracabilecekleri katalizatör iptali, e bir performans eksozu ile kolayca extra güç elde edebilirler.!! açık hava filitresi 25-450 tl arası hangisine paranız yeterse, kat.iptali 50-100 tl arası , performan eksoz 60- 300 tl arası .... yaklaşık 200 tl ye aracınıza 10-15 hp extra güç kanadırmanız mümkün !!! nerden mi biliyorum ! en güzel tecrübe yaptırmaktır ! sonra yanınıza gelen peugeot gti ler dikiz aynanızda kalır ... kalkışta ki serilik fark edilir derecede !!! göreceksiniz...

200 liraya 10 hp alman bu dunyada imkansız :)...

en kaliteli hava filtresi ve cold air intake kit (duzgun hava emmesi için ayrıca yaptırılan veya hava filtresi ile kit halınde gelen) ve sadece katalizörü iptal edip yerine galveniz boru koymakla tabiiki max 5 bilemedim 6 hp alırsın.. bunlarla en yavaş gti olan 306 yı diğil geçmek yanına yaklaşamazsın.

modifiye ye yeni başlayan arkadaşlara yalan yanlış bilgiler vermeyelim !

en ucuz güç artışı için
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=26532

Son düzenleme:

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm Çetin bu arada 1000' e 40 hp almıssın iimis :)
sadece dedigin seylerle 20hp alirsan op basina koy:) yalniz dedigin fiyatin biraz ustune Semihinde soyledigi gibi sadece cakma mantzel + corsa gsi alti ve chip ile 25-30 arasi bir deger extradan alabilirsin.

alıntının içinde gözden kaçmış sanırım orada zaten alt emme manifoldu lazım dedim..

bunun yanında gsi headersı koyulup, gsi ek(g)zantriği koyulursa ve kapak taşlanır ve port polish yapılırsa ki komple egzoz da yaptın diyelim. bütün bunları bir önceki mesajda dediğim gibi remap le düzenlemen lazım. e 40 bg versin artık :) tamam senin için 35 olsun ama olsun yani ..