Astra G Konsola gömülü teyp montajı

BassBoost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar

Uzun zamandır self servis bölümünde hareket bitti gördüğüm kadarı ile,artık ben de eskisi gibi aracımla uğraşmıyorum nedense eski keyfim arabayla uğraşma hevesim yok artık neyse,işçiliğim çok dandik oldu fakat yine de ortaya bişey çıktığını düşünüyorum,bu gömme olayını aynı teybi bir punto araca montajını görmüştm başka bir forumda ve kendi aracıma da yapmak istedim,yapmak isteyenlere fikir olması açısından fotoğraflar bunlar,eminimki daha usta elllerde çok daha iyi şeyler ortaya çıkacaktır ben pek beceremedim boya işini,velhasıl buyrun fotoğraflar ;

Önce teybimize bakalım Navitech marka NX-145R model dokunmatik ekranlı navigasyon bluetooth gibi özellikleri var,astra g direksiyon kumandası ile kusursuz şekilde çalışıyor en güzel yanı da bu oldu zaten.

SjeIqM.jpg

HdXSQR.jpg

Teybi konsola oturtup fazlalık olan ekrandaki çıkıntı bölümünü konsola uyacak şekilde dremel yardımı ile kesiyoruz.

jEtcyI.jpg

vJtFMg.jpg

OJlCWQ.jpg

NYkKv2.jpg

Konsolu kesince çerçeve konsolun içine doğru girecek ardından sabitleyip etrafında kalan boşluğu macun ile dolduruyoruz.
5D8rND.jpg

Gpiqbu.jpg

9IRJpi.jpg

Macundan sonra zımparalanıp astar boyası ardından boyanacak son olarakda parlak vernik atıp bu hale getirdim ufak tefek kusurları kaldı ancak artık sıkıldığımdan tekrar tekrar uğraşmadım.
uItDxS.jpg

Vz3HPO.jpg

BZ4P6B.jpg

Yapmak isteyenlere kolay gelsin..

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar

Uzun zamandır self servis bölümünde hareket bitti gördüğüm kadarı ile,artık ben de eskisi gibi aracımla uğraşmıyorum nedense eski keyfim arabayla uğraşma hevesim yok artık neyse,işçiliğim çok dandik oldu fakat yine de ortaya bişey çıktığını düşünüyorum,bu gömme olayını aynı teybi bir punto araca montajını görmüştm başka bir forumda ve kendi aracıma da yapmak istedim,yapmak isteyenlere fikir olması açısından fotoğraflar bunlar,eminimki daha usta elllerde çok daha iyi şeyler ortaya çıkacaktır ben pek beceremedim boya işini,velhasıl buyrun fotoğraflar ;

Önce teybimize bakalım Navitech marka NX-145R model dokunmatik ekranlı navigasyon bluetooth gibi özellikleri var,astra g direksiyon kumandası ile kusursuz şekilde çalışıyor en güzel yanı da bu oldu zaten.

SjeIqM.jpg

HdXSQR.jpg

Teybi konsola oturtup fazlalık olan ekrandaki çıkıntı bölümünü cak şekilde dremel yardımı ile kesiyoruz.

jEtcyI.jpg

vJtFMg.jpg

OJlCWQ.jpg

NYkKv2.jpg

Konsolu kesince çerçeve konsolun içine doğru girecek ardından sabitleyip etrafında kalan boşluğu macun ile dolduruyoruz.
5D8rND.jpg

Gpiqbu.jpg

9IRJpi.jpg

Macundan sonra zımparalanıp astar boyası ardından boyanacak son olarakda parlak vernik atıp bu hale getirdim ufak tefek kusurları kaldı ancak artık sıkıldığımdan tekrar tekrar uğraşmadım.
uItDxS.jpg

Vz3HPO.jpg

BZ4P6B.jpg

Yapmak isteyenlere kolay gelsin..

Ahh ulen hayalimdeki konsol beeee.
Maşallah diyeyim nazarım deymesin.
Çok güzel olmuş güle güle kullanın

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim 206'ya yapacağım proje :D
bende punto forumunda görmüştüm. :)

20ahmet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben bu teybi aldım. Direksiyon kymandası çalışmıyor. Elektirikciye taktirdim. Yapamadı. Ayrıntılı anlata bilir misiniz. Şablonu var mı?

BassBoost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
560aeb16-fe59-7a2b.jpg

Sokette SWC yazan pin teypte açıkta duran kablolardan biriydi şuan hatırlayamadım ona bağlayacaksınız,büyük ihtimalle onda da SWC yazıyor olmalı amfi bağlamak için yakın zamanda sökeceğim tekrar bakarım bağlantıya

combo74

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emeğinize sağlık güzel olmuş

TUNCER ÖNDER

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maşallah çok güzel olmuş. Keşke yaptırabileceğim biri olsa :) Bu arada ekran ne kadara geldi?

TolgaOzz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Hocam merhaba 2005 Classic aracımda yol bilgisayarı ekranı silindi ve orijinal cd çaları değiştirmek istiyorum Bluetooth ve ipod/usb özellikli bir teyp ile. Ama yaptığınız navigasyon sisteminde yol bilgisayarı iptal mi oluyor ortalama tüketim vs.