Astra G Kolçak

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Astra G aracıma eBay üzerinden kolçak aldım. Gönderen Bulgaristan'daki bir tuning firması. Fotoğrafları gece çektiğim için biraz bulanık.

bDSC_0022_zps33ff5372.jpg

Komple yukarı kalkma özelliği yok. Zaten gerek de yok, herhangi birşeyi engelleyecek konumda değil. Sandık kısmı derin ve büyük. Baya şey sığar. Önde çekmecesi var. Sandığın kapağı mıknatıslı. Üstü deri kaplı.
bDSC_0023_zpsd9723731.jpg

Arka alt kısmında 2 adet bardaklık yuvası var. Arkada oturanlar için hoş bir şey. Ön taraf için de bardaklık montajı yapmıştım. Bunun için açtığım konu: http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=95810

bDSC_0024_zps84f03dfd.jpg

bDSC_0025_zps2c272eb6.jpg

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fonksiyonları güzelmiş güle güle kullanın şahsi fikrim araçla pek uyumlu olmamış

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim. Armrest kolçaklardan sipariş vermiştim ama temin edemediler, problem falan oldu bende bunu almıştım. Hemde 3te 1 fiyatına. Kılıflarla rengi aynı gibi. Üstü deri kaplı. Fonksiyonları da baya var. Abartılı bir görünümü ve büyüklüğü de yok. Şu an için hoş ve işimi görüyor. Ama ileride paraya kıyıp daha derli toplu bir şey alıcam. Şu an masraflarım çok. Baya şey aldık. :)

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güle güle kullanın ama bence de biraz büyük ve basit durmuş arabaya göre biraz daha ebat olarak küçük olsaymış daha iyi dururdu diye düşünüyorum. tabi siz beğendiyseniz gerisi önemli değil...

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Varya ben ne diyeyim size, yine kanıma girdiniz. :)

Orijinal Armster kolçak aldım. Genelde 240-250TL fiyatı var. Ama Aksoytuning'den 165 liraya aldım.

http://www.sanalpazar.com/Armster-Opel-Astra-G-1998-2004-Orjinal-Kol-Dayama-Kolcak__isp16809467

Montajını yaptıktan sonra yakında eklerim. Ama çok kaliteli bir şey. Verilen parayı hakkediyor. Aslında Armster 2 diye yeni bür ürünleri var. O çok daha hoş duruyor ama maalesef Astra G için üretmiyorlarmış. Uysa eBay'den bile olsa getirtecektim.

attachment.php

Ekli dosyalar

• DSC0001.jpg
    DSC0001.jpg
    37.7 KB · Görüntüleme: 406

coldekiadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Heh şöyle ,)

Bırakın diğer kolçağı doğanlar şahinler taksın..

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Kolçak V2.0

Yeni kolçağın montajını yaptım. Eski kolçağın aparatları orta konsolun arka küllük yanlarına vidalanarak takılıyordu. Bu da zamanla konsolu çiziyordu ve artık torpido sütü de kapatamaz haldeydi. İşe ilk olarak onu boyayarak başladım.

İlk olarak konsolu söktükten sonra çizik yerlerin üstüne sprey dolgu macunu sıktım. Kuruduktan sonra çok ince zımparayla fazlalıkları aldım. Ardından plastik astarı attım. Üstüne mat siyah boya ve en son olarak da şeffaf akrilik vernik attım. Çiziklerden eser kalmadı.

attachment.php

Ardından daha sonra yapacak olduğum ön konsol boyama işinin bir kısmına giriştim. Öndeki küllüğü, çakmaklık etrafındaki parçayı, vites çerçevesini ve el freni altındaki büyük kapağı gümüş gri renge boyadım. Arka küllüğü ve vites önündeki butonları koyduğum parçayı da mat siyah renge boyadım. Tabii ki sıralama astar + boya + vernik şeklinde. Bir de eBay UK üzerinden gri konsola uyum sağlayacak olan vites ve el freni körüklerini çerçevelerine yapıştırdım. Siyah kısımları deri, gri kısımları kumaş. Ürünler Vauxall Astra için. O yüzden vites körüğü üstündeki Astra yazısı sağda kaldı. :D Halkaları konsolu boyadıktan sonra takıcam.

16321d1390308993-astra-g-tekirdag-dsc_0005.jpg

attachment.php

Hepsini yerine taktıktan sonra kolçağın montajını yaptım. Aparatı konsolun küllük önündeki çukurun üstüne denk geliyor. Rengi de konsolu boyadığım mat siyah ile aynı. Yani renk bütünlüğü de oldu. Ama kolçağın derisi, kasası falan çok kaliteli. 165TL verdim ama değdi.

attachment.php

attachment.php

attachment.php

a4_zps923121e5.jpg

a5_zpsd1474cfd.jpg

Son düzenleme:

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
(Bir önceki mesajda resimler gitmiş, tekrar gönderiyorum.)

Yeni kolçağın montajını yaptım. Eski kolçağın aparatları orta konsolun arka küllük yanlarına vidalanarak takılıyordu. Bu da zamanla konsolu çiziyordu ve artık torpido sütü de kapatamaz haldeydi. İşe ilk olarak onu boyayarak başladım.

İlk olarak konsolu söktükten sonra çizik yerlerin üstüne sprey dolgu macunu sıktım. Kuruduktan sonra çok ince zımparayla fazlalıkları aldım. Ardından plastik astarı attım. Üstüne mat siyah boya ve en son olarak da şeffaf akrilik vernik attım. Çiziklerden eser kalmadı.

DSC_0007_zpse0c218cd.jpg

Ardından daha sonra yapacak olduğum ön konsol boyama işinin bir kısmına giriştim. Öndeki küllüğü, çakmaklık etrafındaki parçayı, vites çerçevesini ve el freni altındaki büyük kapağı gümüş gri renge boyadım. Arka küllüğü ve vites önündeki butonları koyduğum parçayı da mat siyah renge boyadım. Tabii ki sıralama astar + boya + vernik şeklinde. Bir de eBay UK üzerinden gri konsola uyum sağlayacak olan vites ve el freni körüklerini çerçevelerine yapıştırdım. Siyah kısımları deri, gri kısımları kumaş. Ürünler Vauxall Astra için. O yüzden vites körüğü üstündeki Astra yazısı sağda kaldı. :D Halkaları konsolu boyadıktan sonra takıcam.

16321d1390308993-astra-g-tekirdag-dsc_0005.jpg

DSC_0008_zps173c4d51.jpg

Hepsini yerine taktıktan sonra kolçağın montajını yaptım. Aparatı konsolun küllük önündeki çukurun üstüne denk geliyor. Rengi de konsolu boyadığım mat siyah ile aynı. Yani renk bütünlüğü de oldu. Ama kolçağın derisi, kasası falan çok kaliteli. 165TL verdim ama değdi.

DSC_0010_zpsa87df422.jpg

DSC_0011_zps4c489cd8.jpg

DSC_0012_zps2f12193b.jpg

a4_zps923121e5.jpg

a5_zpsd1474cfd.jpg