ASTRA G KASiS GICIRTI

AVD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,
Kasislerden geçer inanılmaz kötü gacırtı gıcırtı sesi geliyor ön taraftan ve araba resmen hurda hissi veriyor insana. tertemiz araç ama bu kadarcık ses insanı soğutmaya yetiyor. Nasıl ve ne kadarlık bir maliyetle bu sorundan kurtulabilirim ya da bu sorundan kurtulabilir miyim :))))
Teşekkürler.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınız Astra G ise Koltuk Gıcırtısına Konsol Tıkırtısına Alışmanız Lazım...:D a

AVD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ehehee alışmakla olmuo işte sesi duyduktan sonra kulaklarımdan gitmez oldu, ilk duvara vurasım geliyor:))))
Ön aksam yağlama ufak parça değişikliği falan çözmez mi bu işi?

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
ehehee alışmakla olmuo işte sesi duyduktan sonra kulaklarımdan gitmez oldu, ilk duvara vurasım geliyor:))))
Ön aksam yağlama ufak parça değişikliği falan çözmez mi bu işi?
tam olarak nerden ses gelıyo koltuktan gelıyosa gıcırtı airbaglıysa koltugun arka kısmı fermuarlı acıyosun yaglama spreyleri var vuruyosun sörun cozuluyo :D:D

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ön Aksamdan Geldiğine Eminsenız Bi Göstertin...Ama Kabın Icınden Geliyorsa Özellikle Arka Koltuk Tarafından :D Alışmanızı Tavsıye Ederım....ama Forumu arastırırsanız bır arkadas yapmıstı koltuk gıcırtısının çözümünü...

AVD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Koltuktan değil kasiste ön teker kasise çıkıp inerken tamamen amortisörlerin oralardan bi yerlerden geliyor.

erkutdincer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
AVD arkadaşım aynı ses benim astra aracımda da oluyordu amortisor üst takozları değiştikten sonra kayboldu. önce rot balans yaptırmak için lastikçiye gittiğimde belli oldu tamirci dediki senin üst takozların gitmiş normal tamircilerdeki vinçlerde anlaşılmıyor lastikçilerin krikolarına girmek lazım herhalde çünkü normal vinçerde aracı kaldırdıklarında takozlarda sıkışıyor ve anlaşılmıyor. sonra amortisor üst takozlarını aldım tanesi 15 tl den değiştirdik ve ses kayboldu. takozları çıakrdığında neredeyse 1 cm ezilmişti takozlar tabi buda boşluk yapıyordu sanıyorum. umarım yardımcı olabilmişimdir.

alikuscu

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sakın aracını ilk duvara vurma ben o şekilde binerim kafamı bile takmam gıcırtıya radyonun sesini biraz fazla açarsan duymassın bir de ,istersen duymamazlıktann gel