ASTRA G KASA 1.6 YAĞ

JANNYSARRY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkeze koloay gelsin öncelikle 2001 model astra g kasa 1.6 otomatik aracımı yeni aldım 180.000 km sormam gereken bi kaç soru var

yağ çubuğunda min. ile max. arasında 5 aralık var bu aralıkların her biri ortalama kaç litre yağa denk gelir
opellerin bi zaman sonra ufak tefek yağ eksiltmesi yapacagı çok sorun olmadığı söyleniyor 4000KM de 2 diş yağ eksiltmiş sizce normalmidir castrol 10-40 kullanıldı
ayrıca bide motorsilk diye bi ürün varmış kullanılmasında ne gibi zararları olabilir? cevaplar için şimdiden teşekkürler hayırlı günler

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
@jannysarry öncelikle aramıza hoşgeldiniz hocam. Min ile max değerleri arasındaki çizgileri anlamanın en kolay yolu deneyerek görmek olabilir aracınız 2 diş yağ eksiltmişse yarım litre yağ ekleyin bakalım 1 çizgi artış olacakmı. Bu şekilde her çizginin ne kadar litre yağ gösterdiği çözülmüş olur. Katkı maddeleri konusunda yorum yapamıyorum. Bilen arkadaşlar yardımcı olacaklardır.

JANNYSARRY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
@jannysarry öncelikle aramıza hoşgeldiniz hocam. Min ile max değerleri arasındaki çizgileri anlamanın en kolay yolu deneyerek görmek olabilir aracınız 2 diş yağ eksiltmişse yarım litre yağ ekleyin bakalım 1 çizgi artış olacakmı. Bu şekilde her çizginin ne kadar litre yağ gösterdiği çözülmüş olur. Katkı maddeleri konusunda yorum yapamıyorum. Bilen arkadaşlar yardımcı olacaklardır.
hoşbulduk teşekkür ederim
araç çubuğunda 5 diş olmasından dolayı yağ değiştirirkende 4 lt koymamızdan dolayı 1 diş aralığını 0.8 lt olarak hesapladım ve akşam 1 litre yağ koydum fakat sabah baktığımda maksimum çizgisinin belli bi miktar üzerine çıktığını gördüm yağın. o yüzden kafam karıştı kimi yazılardada max çizgisi ile min. çizgisi arasının 1litreyi temsil ettiği söyleniyor eğer dedikleri gibi max ile min arası 1 litreyse 5 aralık var oda 1 dişin 0,2 litre olması gerek 2 diş eksilmesi demek 4000kmde 0,4 litre eksilmesi demektir buda normal görünüyor ama eğer ordaki dişler 0,8 litreye denk geliyorsa 4000 km de 1,6 litre eksiltmiş demek olacakki buda bence çok fazla o yüzden kafam çok karışık

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
hoşbulduk teşekkür ederim
araç çubuğunda 5 diş olmasından dolayı yağ değiştirirkende 4 lt koymamızdan dolayı 1 diş aralığını 0.8 lt olarak hesapladım ve akşam 1 litre yağ koydum fakat sabah baktığımda maksimum çizgisinin belli bi miktar üzerine çıktığını gördüm yağın. o yüzden kafam karıştı kimi yazılardada max çizgisi ile min. çizgisi arasının 1litreyi temsil ettiği söyleniyor eğer dedikleri gibi max ile min arası 1 litreyse 5 aralık var oda 1 dişin 0,2 litre olması gerek 2 diş eksilmesi demek 4000kmde 0,4 litre eksilmesi demektir buda normal görünüyor ama eğer ordaki dişler 0,8 litreye denk geliyorsa 4000 km de 1,6 litre eksiltmiş demek olacakki buda bence çok fazla o yüzden kafam çok karışık
Aracın kullanma kılavuzuna ulaşmaya çalışın

Eğer motorunu X16xel ise min-max arası 1 litredir ve bu motor için 0,75 litre / 10 bin km fabrika yağ eksiltme miktarıdır.

Başka birşey motor olsa bile yakın yıllar, yakın teknolojiler, kıyas edilebilir [emoji4]

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
4 litre bölü 5 olarak hesaplamak pek doğru değil..Motor yağı turbo da dahil bir çok parçaya yağ gönderiyor..Dolayısıyla o koyduğumuz yağ karterin içinde 4 litre olarak durmuyor..

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
4 litre bölü 5 olarak hesaplamak pek doğru değil..Motor yağı turbo da dahil bir çok parçaya yağ gönderiyor..Dolayısıyla o koyduğumuz yağ karterin içinde 4 litre olarak durmuyor..
Ayrıca 4 litre kapasiteli bir Karterde minimum 3 litre yağ olmalı ki sisteme kafi gelsin [emoji3]

JANNYSARRY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayrıca 4 litre kapasiteli bir Karterde minimum 3 litre yağ olmalı ki sisteme kafi gelsin [emoji3]

CEVAPLARINIZA İLGİNİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ARACIN MOTORU ECOTECH 1.6 1.6V MOTOR AKŞAM Bİ SANAYİYE GİDİP TAMAMEN DEĞİŞTİRECEĞİM ARTIK YAĞI. BAKALIM USTA NE DİYECEK