Astra g kapı gıcırtısı... kaynak belli çözüm sizden..

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben kapıların kapandığı kilit mekanizmalarının orayı gress yağı ile yağladım sorun çözüldü

bu benimde aklımdan geçen tek çözüm şu ara ama açıkcası çaresizlikten denemek diyelim buna. çünkü sesin kaynağı kilit noktası değil. resimde belirttiğim tam cam, döşeme bitişme noktası. cam tam açıkken ses yok...

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu benimde aklımdan geçen tek çözüm şu ara ama açıkcası çaresizlikten denemek diyelim buna. çünkü sesin kaynağı kilit noktası değil. resimde belirttiğim tam cam, döşeme bitişme noktası. cam tam açıkken ses yok...
senin ses sorunu yağlama ile cözüm bulacak gibi benimki cam acık kapalı farketmiyor ama ses sadece stabilize ve parke taşlı yollarda geliyor asfaltta ses yok

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
senin ses sorunu yağlama ile cözüm bulacak gibi benimki cam acık kapalı farketmiyor ama ses sadece stabilize ve parke taşlı yollarda geliyor asfaltta ses yok

Abi öyle diyonda ses gelen yer bi mekanizma veya metal bi parça değil ki. camı mı yağlayacagım bilmiyorum. camın bitriştiği yer bende. ama dediğim gibi tüm mekanizmayıda yağlayacağım. olaki sorun çözülür.

neonato

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bagaj kapağı ve diğer kapılardaki plastik malzeme eskiyor bence zamanla bağlantı ,özelliğiğni kaybediyor,bulundğuğu yerlerden ses veriyor arabalarda olmuyor hep 5-10 yaşında rabalarda oluyor,bendede var hem kapılar hem bagaj sallamıyorum

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar ben 4 kapıyı da söktüm ve ses yalıtım süngeri döşedim orada ne olduğunu da gördüm. Şimdi kapı döşemesi ile camın kalktığı yerdeki yumuşak plastiği tutan metal bi (ataç diyeyim hani defter kırışmasın diye) parça var döşemeyi ve o plastiği birbirine tutuyor. O boşanmış olabilir başka bir şey yok orada.

Ben de rahatsızdım gıcırtılardan kapı içlerinden gelen tıkırtılardan. Ses yalıtımı yapmaya karar verdim Tekzen'den 3 parça (1mx1m parçalar halinde) ses izole süngeri aldım toplam 22,5 TL tuttu.

Kapı içlerine güzelce döşedim. Sonra kabloları, kapı mandallarını da süngerle sardım. Sonuç, rahatsız edici bir çok tıkırtı gitti Dün arkadaşlardan birisi arabama bindi arabanın sesi azalmış mı desem dedi :D

Son düzenleme:

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cam mekanizmasından gelebilir Mahmut abi en güzelini yapmış sökmek bakmak lazım.

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben 4 kapıyı da söktüm ve ses yalıtım süngeri döşedim orada ne olduğunu da gördüm. Şimdi kapı döşemesi ile camın kalktığı yerdeki yumuşak plastiği tutan metal bi (ataç diyeyim hani defter kırışmasın diye) parça var döşemeyi ve o plastiği birbirine tutuyor. O boşanmış olabilir başka bir şey yok orada.

Ben de rahatsızdım gıcırtılardan kapı içlerinden gelen tıkırtılardan. Ses yalıtımı yapmaya karar verdim Tekzen'den 3 parça (1mx1m parçalar halinde) ses izole süngeri aldım toplam 22,5 TL tuttu.

Kapı içlerine güzelce döşedim. Sonra kabloları, kapı mandallarını da süngerle sardım. Sonuç, rahatsız edici bir çok tıkırtı gitti Dün arkadaşlardan birisi arabama bindi arabanın sesi azalmış mı desem dedi :D

abi keşke fotoğroflasaydın çalışmanı... süper olurdu. ben bugun yarın bi döşemeyi açayımda bi şeyler yapacağım artık. tek kapı olması işimi kolaylaştıracak inş

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
abi keşke fotoğroflasaydın çalışmanı... süper olurdu. ben bugun yarın bi döşemeyi açayımda bi şeyler yapacağım artık. tek kapı olması işimi kolaylaştıracak inş

bence hazır elindeymişken hepsine yap...

xvayzet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gress yağ çözümse o döşemenin altında üstünde ne varsa yağlayacağım zaten..

Teşekkürler
döşemeleri söktükten sonra mekanizmaya ulaşmak için naylon yalıtıma dikkat et.
1.yırtmadan aç.soğuk havada yırtılır.gerekirse fön ile ısıt.
2.normal gres kısa vadeli çözüm verir.plastikler opelin için özel gresi var.
..nacizane tavsiye