Astra g kapı gıcırtısı... kaynak belli çözüm sizden..

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar resim temsilidir. internetten anca bunu bulabildim. wv polo kapısı :) ama aldırmayın. işaretlediğim yer sesin geldiği yer. bendeki sorun astra g de yalnızca ön sağ kapı..

cam tam kapalı seyir halinde bu işaretli yerden cır cır ciddi rahatsız edici bi ses geliyor. kilit mekanizması sanıyordum. çunku kapıyı acınca seyir halinde ses kesiliyordu. camı açtıkça sesin azaldıgını gördüm. hatta cam tam açıkken ses neredeyse yok. kapı sağ kapı sadece. yan koltuğa geçip kulağımı verdiğimdede gördüm ki cam kapandığı anda yırtınırcasına ses cıkarıyor, sanki daha yukarı çıkmak ister gibi.

cam sürekli bi itme kuvveti ile yukarı dogru bastırılıyormuş, çıkıp kurtulacakmış gibi sürtmeden dolayı bi ses veriyor. sorun nedir?

Resim
37137384.jpg

özgürkaptan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
düğmemi takılı kalıyor motor ittiriyor dıycem ama bakılmadan sökülmeden ne desek boş.benimde astra g bagajdan geliyor hb ,bir türlü bulamadım

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
düğmemi takılı kalıyor motor ittiriyor dıycem ama bakılmadan sökülmeden ne desek boş.benimde astra g bagajdan geliyor hb ,bir türlü bulamadım

bagajdan gelen tıkırtı genelde pandizot oluyor. arada bendede oluyo ama onu çok takmıyorum. bu sanki yanımda biri işkence görüyormuş gibi :(

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güncel...

ilkerbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun benim aracımdada var.Yoksa buda astraların kronik sorunlarındanmıdır ki?

sezo33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben kapıların kapandığı kilit mekanizmalarının orayı gress yağı ile yağladım sorun çözüldü

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede var sağ kapı dğmenin olduğu yerden tıkırtı tarzında bir ses oluyor cözüm bulan bilen varsa paylaşsın gerci o kadar sert süspansiyonda azıcık sesin olmasıda normal ama işte rahatsız ediyor insanı

xvayzet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cam mekanizmasında plastik parça var.kapı döşemesi sökülecek.yağlanacak.

bekirs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen ben de ordan ses geliyor. o ses çoğu astrada var herhalde.biri resimle çözümü açıklasa girişeceğim ama bekleyelim...