Astra g kalorifer sorunu

ghost 06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel astra G kasa aracımda ısınma problemi yaşıyorum.Hararet 90 a yaklaştığı halde aracım ısıtmıyor.Geçen sene iki defa petek temizliği yaptırmama rağmen ilk etapta randuman aldım ama şimdi yine ısıtmama problemiyle karşı karşıyayım.Kalorifer peteğinin değişiminin zor ve masraflı olduğunu biliyorum.Konuyla ilgili tecrübelerinizden faydalanmak isterim.tavsiyelerinizi bekliyorum .birde ankarada bu iş için önerebileceğiniz servis yada usta varsa sevinirim. tşk ler.

Son düzenleme:

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor kaputunu aç ve motor sıcakken içeri giren kalorifer borularının biri giriş biri çıkıştır.giriş çok sıcak olmalı çıkış aynı sıcaklıkta değilse petek sorunudur bu.yada kalorifer musluğu oluyor sanırım açkapa yapan.başka bir donanım olamaz o iki hortum sıcaklıkları aynı değilse

Sony Z5 cihazımdan gönderildi

efendy06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Kalorifer peteği tıkanmış olabilir, bir de bunun musluğu var, o kapalı yada tıkanmış olabilir. Tolga beyin dediği gibi, su hortumlarının giriş ve çıkışları arasında sıcaklıktaki fark çok belirgin ise, musluğun kontrolü, onda sorun yoksa peteğin temizliği/değişimi gerekecektir. Malesef yazları ısrarla araçlarımızın soğutma sıvısını musluk suyu ile doldurmamız neticesinde oluşan pas bazen motor radyatörünü bazen kalorifer peteğini (aslında bir çeşit radyatör) tıkayabiliyor.