Astra g ilk çalişma ani...

gitaryyy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracim bir haftadir sabahlari çalişirken tekliyor... Aküm 1.5 yillik ...
gün içinde bi daha yapmiyoo
neden olabilir ?

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tam anlatamamıssınız. marsa basarken yanı motor calısmaya calısırkenmı sıkıntı var yoksa calıstıgı andan ıtıbaren kısa surelı bı teklememı var?

gitaryyy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor calısmaya calısırken uzun sure yaklasık 3 4 sanıye kadar basmam gerekiyo...daha once 2 sanıyede kontagı bırakıyordum....

H

hardcat

Bilgi Girilmemiş
erdem kardeşim 2 sn den bahsediyorsun ne olurki 2 sn geç çalışsa bu oyuncak motoru deilki basar basmaz çalışsın aküyle ilgili deil kardeşim yağın ne zaman değişti,hava filitren,bujilerin bujiler çalışmada 1 numaralı sebep,marş motorun ne alemde aküden önce bunlar ama 2 saniye bu benzin bile fark ettirir havaların değimesi değiştirir ama bence 2 saniyede çalışan bırak 4 sn de çalışsın bir şey olmaz

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eger araç ilk çalistirmada geç çalisiyorsa. benzin pompasida sorunlu olabilir..
bu yüzden anahtari çevirim gostergedeki işiklarin sonmesini felan beklemek iyi oluyor.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
erdem kardeşim 2 sn den bahsediyorsun ne olurki 2 sn geç çalışsa bu oyuncak motoru deilki basar basmaz çalışsın aküyle ilgili deil kardeşim yağın ne zaman değişti,hava filitren,bujilerin bujiler çalışmada 1 numaralı sebep,marş motorun ne alemde aküden önce bunlar ama 2 saniye bu benzin bile fark ettirir havaların değimesi değiştirir ama bence 2 saniyede çalışan bırak 4 sn de çalışsın bir şey olmaz
birsey olmaz değil çok sey olur. motorda sıkıntı vardır ondan gec calısıyordur ılerıde daha buyuk sorun yaratabılır. marş dınamosunun omru yarıya duser aynı sekılde akunun ömrude.

gitaryyy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın en son 60000 bakımları yapıldı..şu an 67500 oldu bunun dışında ekstra bi bakım falan yaptırmadım.....70000 olunca tekrar filtreler buji falan bakıma girecek.....
ayrıca aracta lpg var...

su an aracı servise falan goturmedım.benzinden de kaynakı olabilir diyolar .....
işin ilginç tarafı gün içinde sadece 1 kere o daa sabah işe giderken yapıyor...daha sonraki kullanımlarda böyle bir sorun yok...

mustafa.83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araç da ilk çalıştırmada problem yok.
Uzun yoldan sonra araç sıcakken stop edip marşa basınca almıyo bazen.
Nedeni ne olabilir?