Astra G hava yastığı kendiliğinden patladı

warchief

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba. 2001 model Astra G Elegance aracımın şoför koltuğundaki airbag arabaya bindikten bir müddet sonra, daha arabayı bile çalıştırmadan patladı.Kapıyı da sert kapatmadım. Bulunduğumuz yerde birkaç yere gösterdik, ama doğru düzgün anlayan olmadı. Birisi astra'larda oluyor bu sorun vs. dedi, diğeri kapıdaki sensörlerde arıza vardır dedi. Bu problemin sebebi arıza tespit cihazında görünür mü? Hangi sensörler tetikledi, araç darbe aldığını mı sandı gibi bilgiler buradan öğrenilebilir mi? Bu sorun neden olur, ne yapmamı önerirsiniz? Yardımcı olursanız sevinirim.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İlk defa böyle birşey duydum. Kapıyı sert kapatmayla ilgisi olmaz, ayrıca kapılarda hava yastığı işe ilgili hiçbir sensör de yok. Normalde hava yastığının açılması için ön tamponun arkasında bulunan sensörün belli şiddetteki bir darbeyi algılayarak tetiklenmesi lazımdır. Aracın elektrik sistemine bilinçsizce bir müdahale yapıldıysa (sonradan takılan müzik sistemi, sis farı, gündüz farı, korna, LPG tesisatı .... gibi) bu durum değerlendirilebilir.

• Beğen
Tepkiler: canım opelim

warchief

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında elektrik sisteminden ben de şüpheleniyorum. Arabanın ön tarafındaki tavan lambası kapı açılınca yanması gerekirken ters şekilde kapı kapanınca yanmaya başladı. Arka camların kumandaları arada sırada çalışmamaya başladı. Götürdüğüm tamirciler şoför kapısı tarafındaki alt panelin kapağını kaldırıp elektrik tesisatında ıslaklık var mı diye baktılar ama öyle bir şey de yokmuş.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
büyük ihtimal airbag tamirli. fişekleri falan sonradan doldurdular direnç vs de attılarsa böyle sorunlar olabiliyor.
aracınız kaç modelse airbag sökün arkada kağıtta tarihi yazar airbag'ın. tarihine bakın aracınızın model yılını tutuyor mu ?
birde airbag kablolarına bakın kesme biçme var mı.

warchief

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
büyük ihtimal airbag tamirli. fişekleri falan sonradan doldurdular direnç vs de attılarsa böyle sorunlar olabiliyor.
aracınız kaç modelse airbag sökün arkada kağıtta tarihi yazar airbag'ın. tarihine bakın aracınızın model yılını tutuyor mu ?
birde airbag kablolarına bakın kesme biçme var mı.

Merhaba. Evet. Aracı aldığımız kişi arabanın ön sol salıncağını alttan vurmuş ve direksiyondaki ve torpidodaki hava yastıkları açılmış. Biz böyle almıştık. O iki airbag yenilenerek tekrar takılmıştı. Ama koltuklardaki airbagler daha önce hiç işlem görmemiş airbagler. Kısacası ön airbagleri yenileyerek tekrar taktırmıştık.