ASTRA G GL SİS FARINI ORJİNAL BİR ŞEKİLDE AKTİF ETME ayrıntılı ve fotoğraflı anlatım

samet59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abilerim kardeşlerim sonunda elim eripte bu işi bitirdim neyse lafı uzatmadan yapılışını anlatıyorum
malzemeler:
1)havya
2)lehim teli
3) 4 bacaklı swich
4)sis farını aktif etmek için röle ve sigorta diğer konularda var inceleyebilirsiniz :)
5)far butanunu yerinde çıkarmak için şiş ince saatçi tornavidası ben annemin patik örgü şişini kullandım :rakir:
6)çakı, bıçak, her neyse far butonun içini açsında :D
7)sabıra gerek yok hemde hiç 2 dakikamı almadı lehimlemek

malzemeleri verdikten sonra gelelim yapılışına

far anahtarımızı arabadan komple söküyoruz içini açıyoruz ondan sonra üzerinde ayar zımbırtıları buluna şeyi çıkartıyoruz kenarlarda tırnakları var kenardan parmağınızla rahatça alabilirsiniz
karşımıza bunun çıkması gerekiyor
dscf4544m.jpg

daha sonra elimize aldığımız 4 bacaklı swichi cımbızla tutup yerine oturtuyoruz bacakları o deliklerden rahatça geçiyor şimdi elimize havyayı alabiliriz bir taraftan swichi parmağımızla ittirip bir taraftan da şu noktalara havya ile dokunuyoruz zaten kendiliğinde geli bacaklar yavaş yavaş
dscf45511.jpg

bağzı bacaklar sert bastırmadan dolayı lehimi itebilir bacağın ucunda toplayabilir o yüzden hafif hafif lehim atıyoruz ve sonuç

dscf4547gx.jpg

daha sonra her şeyi toparlayıp arabanın yanına iniyoruz 12 numaralı sigorta bölümüne 15 amper sigortayı takıyoruz bende 15 amper yoktu ben 10 amper koydum gittiği yere kadar daha sonra arka sisin yanındaki yere aldığımız röleyi takıyoruz şu an sis tam hazır gel gelelim önemli noktaya...

ben buton işini arka sisin butonunu söküp öne takmakla çözdüm ama bir diğer yöntemde o kenarda duran boşluk doldurucu plastiği buton yapmak. onun için sıcak silikon makinesi ve ufak yaylardan lazım onu ayarlayınca tam orijinal olacak. sizde benim gibi yapabilir yada eşe dosta sorup o butondan bulmaya da çalışabilirsiniz kısmet eğer kafamdakini gerçekleştirirsem paylaşacağım yine

far anahtarını röle ve sigorta işlerini bitirdikten sonra kontağı açıp parklarımızı yakıyoruz, ardından sislerimizi tabi ki :) göstergemizde sadece ön sis ışığı yanıyor.
ve sonuç
428399_3692460822918_865687229_n.jpg

yapmak çok kolay yapacaklar rahat yapsınlar diye ayrıntılı anlatmaya çalıştım merak ettiğiniz birşey olursa buradan yada facebookda gruptan yazabilirsiniz inanın beni şerit lede lehim yapmak kadar uğraştırmadı çok çok kolay....

Son düzenleme:

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ben Arka sisleri önlere bağladım tuşa bastımmı arka sis işareti yanıyor öndeki sisler yanıyor arkaya da idaretenlik bir buton yaptım onuda sakladım :D daha basit oldu

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra g far anahtarı arıyorum elinde olan varmı

eakin65

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim ön sislerde arka sis butonuna bağlıydı. Bu şekilde butonu ayırsam bağlantılarda ne gibi bir değişiklik lazım?
kolay gelsin