Astra G Elagance klima sorunu

Enes Özgül

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar. 2001 Astra G aracımın kliması çalışmıyor. AC tuşuna basınca fan kademesi 0 konumundayken hafif bir hava veriyor. Sonra fanı 1-2-3-4 kademesine getirince soğutmuyor. Kaputu acıp baktım kılma da çalışmadıgını fark ettım . Bu gun sigortalarına baktırdım bır sıkıntısı yoktu sıgortadan. Gaz doldurttum yine olmadı. Kaç gündür moralim bozuk . Daha önce bunu yaşayan tecrube edınenler varmı . Sorun neydendir ne yapmam gerekir :(

cetin45

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhabalar. 2001 Astra G aracımın kliması çalışmıyor. AC tuşuna basınca fan kademesi 0 konumundayken hafif bir hava veriyor. Sonra fanı 1-2-3-4 kademesine getirince soğutmuyor. Kaputu acıp baktım kılma da çalışmadıgını fark ettım . Bu gun sigortalarına baktırdım bır sıkıntısı yoktu sıgortadan. Gaz doldurttum yine olmadı. Kaç gündür moralim bozuk . Daha önce bunu yaşayan tecrube edınenler varmı . Sorun neydendir ne yapmam gerekir :(

Gaz doldurunca da devreye girmiyorsa kompresör bobini görevini yapıyor mu kontrol ettirin Klimaci yada oto elektrikciye
Kompresör bobini=klimanın baskı balatasi

canbabaaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gazı kaç liraya bastılar. aynı araçtan bendede var soğutmuyor.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klima musiri bozuk ya da gaz kacirdigi icin gazi bitirmis dolayisiyla da gaz olmadigi icin klima devreye girmiyor olabilir.o musir gaz basincini algiliyor gaz yoksa devreye girmez.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enes Özgül

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klima musiri bozuk ya da gaz kacirdigi icin gazi bitirmis dolayisiyla da gaz olmadigi icin klima devreye girmiyor olabilir.o musir gaz basincini algiliyor gaz yoksa devreye girmez.

Kaçak olsa bile gazı doldurdugumuz anda gaz kaçana kadar bıraz daha sogutması gerekmıyormu. ? Bana direk klima kompresörü dedi , moralım bozuldu. Bır arkadasıma danıstım kompresor bozuksa AC tusuna basında hafıf hava vermes fan 0 daysa dedi . Aklım cok karısık . En azından burda bıraz bılgı topluyım yarın bilinçli bir şekilde mudahale ettiriyim diyorum

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayir musir bozuldugunda klima devreyede hic girmeyebilir basinci hic olcmeyebilir.iyi bir klimaciya baktirin derim

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arac rolantide iken ac ye basinca rolantide oynana oluyosa kompresor devreye giriyordur.ama tahminim sizde devreye girmiyor hic