Astra g cd hız sabitlemesiz kalmasın

kenan_1103

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ankara hurdacılar sitesi oto güvenden omega b hız sabitleme motoru uzun haladı ve 9 pin soketi aldım.debriyaj müşürü hızsabitleme kolunu ebay.co.uk sitesinden aldım toplamda 300 tl buldu ama çok güzel oldu

ecu motor bağlantısı
a pin cruise kolun a ucuna
b pin kolun d ucuna
c pin kolun c ucuna
d pin debriyaj swic çıkışı 12 volt
e pin şase - besleme
k hız sinyali teyibin arka soketinde veya bilgi ekranında var
j ucu hız sabitleme devreye girince bu ucdan - gelir buda göğüsdeki lambayı yakmak için lambanın tek ayağında sabit 12 volt + olacak buradanda - tamamlanıyor arkadaşlar devre ile boşa uğraşmışlar
h diagnos ister bağla ister boş bir işe yaramaz
g firen 12 volt + çıkışı sistemi iptal için
f 12 volt besleme firen müşüründen alın

herkeze kolay gelsin

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    42.8 KB · Görüntüleme: 80
  • 2.jpg
    2.jpg
    37.6 KB · Görüntüleme: 77
  • wiringdiagram.jpg
    wiringdiagram.jpg
    5.3 KB · Görüntüleme: 80

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
elinize sağlık. gösterge ledini aktif ettiniz mi peki? Bir konuda aktif etmenin yöntemini biliyorum demişsiniz ama nasıl? bunu da aciklarsaniz çok memnun olurum.

kenan_1103

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiz sabitleme motor üzerinde j ucu boş, sistem devreye girince o uca - negatif besleme gelir debriyaja firene ve cc kol kapatmaya basinca negatif besleme kesilir cruise göstergesini aktif etmek için bu uc tek bir kablo ile km saati soketine kadar çekin diger pinler gibi km saat soketine takin, hiz sabitlemenin isigina ben led ve 1k direnç taktim kirmizi led yaptim bu ledi gerekli yere takin bir ucuna 12 volt kontak voltaji geliyor zaten ledin yerinde voltaj var j ucuda 1 k direncle lede baglansin ve is tamam
Dewre yapip ledi aktif etmek hikaye orjinali bu
Tekrar gorusmek uzere tesekkurler.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Hiz sabitleme motor üzerinde j ucu boş, sistem devreye girince o uca - negatif besleme gelir debriyaja firene ve cc kol kapatmaya basinca negatif besleme kesilir cruise göstergesini aktif etmek için bu uc tek bir kablo ile km saati soketine kadar çekin diger pinler gibi km saat soketine takin, hiz sabitlemenin isigina ben led ve 1k direnç taktim kirmizi led yaptim bu ledi gerekli yere takin bir ucuna 12 volt kontak voltaji geliyor zaten ledin yerinde voltaj var j ucuda 1 k direncle lede baglansin ve is tamam

Süper bilgi, o devre zaten cok fonksiyonel de degil , sürekli yanıyordu :). Astra g si olanlar icin hayırlı olsun diyorum.

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et

sonunda baklayı çıkardınız :)

işin sakasiydi, bu bilgi için çok teşekkür ederim.

kenan_1103

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlısı olsun işe yaradıysa mutlu olurum.
Soketin j ucu kablosuz ve plastik tıpa ile kapalı diagnos soketinîn fişinî söküp oraya takabîlirsîn fişin şimdiden kolay gelsin

kenan_1103

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra cd astra f zafira a vectra b vs tüm modellere hız sabitleme oluyor uzun yolda süper astralarda konsol biraz dar gaza basmakdan ayağımız ağırıyor bu bizi rahatlatacak

nomak

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bende Opel Vectra B kasa var 1.6 comfort paket manuel vites hız sabitleme için sinyal kolu getirttim montajı yapacak yer bulamıyorum. Gaziantepteyim