astra g camın buğulanmasına çözüm buldum.

tahtaravalli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle aracımda yaklaşık 1 yıldır bu sorunu yaşamaktaydım.Ustalar bir türlü neden olduğunu bulamamışlardı.İç hava sirkülasyon kapagının çalışıp çalışmadığı dahil herşeye bakıldı.4 damla yagmur düşse hemen tüm camlar dışarıyı göremeyecek kadar buğulanır ve klimayı açmadan ön camın buğusunu çözemezdim.Çözüm ise kalöriferin hava aldığı bölümde.Sileceğin altında ki plastik sökülerek kalöriferin motoru görünecek şekilde açılacak.O bölümde bir çıkıntı var ve buranın üzerine dışarıdan içine su girmemesi için plastik bir parça mevcut.Bu parça sayesinde kalörifer motorunun içerisine su girmesi engelleniyor.Fakat bu parçadan çıkan su alttaki çıkıntının üst kısmına suyu aktarıyor.Bu çıkıntıda plastik bir conta mevcut.Eğer kalörifer motorunu çalıştırmazsanız bu conta içine su almıyor.Tabi doğal olarak yağmurda(buğudan )fanı çalıştıracagınızdan havanın emme kuvvetiyle buradan içeri su alıyor ve anında havaya nem olarak karıştırıyor.Eğer bu conta çok yıprandıysa kalöriferin içerisinden paspaslara kadar akabiliyor.Çözüm olarak çıkıntı sökülüp(3 cıvatası var)ya yeni conta takılacak yada silikonlanacak.Sirkülasyon kapagıda çalışıyorsa buğu sorununuz ortadan kalkacaktır.

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
kardesım resımlersen bızede tam faydalı olur tam hatayı görmus oluruz

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Ben orayi gördüğümde güvenemedim üsteki contadan havalandirmanin içine su gelmesi çok müsait. Bende Izgaranin üzerine plastik koruma taktim. Ordan kovayla su gelede yanlara atacak.

Altaki ön cam lastiğinden bahsediyor sanırım burak resmini ekleyim ben.

attachment.php

Ekli dosyalar

• oncamkastikaw5.jpg
    oncamkastikaw5.jpg
    26.2 KB · Görüntüleme: 1,072
Son düzenleme:

tahtaravalli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayır malesef bu lastik degil.Bu bölümü silecekle beraber söktükten sonra kalöriferin hava aldığı bir bölüm mevcut.çıkıntı şeklinde 3 tane vidası var.Üzerindede bu bölüme su girmemesi için sert plastik bir kapak var.O çıkıntılı kısmın altında lastik bir conta var.dediğim bölüm orası.Orayı silikonlamak gerekiyor.

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ben orayi gördüğümde güvenemedim üsteki contadan havalandirmanin içine su gelmesi çok müsait. Bende Izgaranin üzerine plastik koruma taktim. Ordan kovayla su gelede yanlara atacak.

Altaki ön cam lastiğinden bahsediyor sanırım burak resmini ekleyim ben.

attachment.php
bu sıyah panjur nasıl sokuldugunu unuttum camı degıstırırkene cıkarmıslardı acaba yapısıyormu nasıl cıkarcaz ızgarayı:confused:

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaputu kaldır atta 2 tane vıdası var gecmelı sonrası tabı bu arada sıleceklerıde sokmen gerekıcek..

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostum yaptın bu işi eline sağlıkta yaparken iyi kötü birkaç kare çekseydin de herkes nasiplenseydi.

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
teşke resımleseydı ben sokunce resımlerım artık

SATTUF

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de aynı sorun var resimlersen çok iyi olur kardeşim