Astra G Anahtar Sorunu

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Konu, okyanusu geçip derede boğulan Opel klasiği olacak...

Bunca yıldır Opel kullanıcısıyım, bütün cins sorunları yaşadım herhalde. :)

Şimdi de 2004 Astra G'mizin uzaktan kumandalı anahtarında sorun olmuş. Anahtarın ucundaki metal kısım düşmüş, kaybolmuş. Aracı açıp kapatıyor ama metal anahtar kısmı olmadığı için haliyle kullanılmıyor. Yedek anahtarla çalıştırıyor.

Bu ucu normal bir anahtarcıda çektirebilir miyiz? Çektirirsek kumandaya nasıl ekleriz?

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Herhangi bir oto anahtarcı çekebilir mi? Çektikten sonra kumandaya nasıl ekleriz? Silikon yeterli olur mu acaba? Sanıyorum ki uygun bir yerinden kesmemiz gerekecek. Ya da sadece bu uç kısmını çekebiliyorlar mı?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
immo bağlantısı vs. de gerek. Elindeki anahtarlar uyuyorsa komple değişiyor, kes yapıştır maalesef. Tutmaz zaten.

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Herhangi bir oto anahtarcı çekebilir mi? Çektikten sonra kumandaya nasıl ekleriz? Silikon yeterli olur mu acaba? Sanıyorum ki uygun bir yerinden kesmemiz gerekecek. Ya da sadece bu uç kısmını çekebiliyorlar mı?

Kumanda devresi sağlamsa ve içinde de immo çipi duruyorsa hiç problem değil. Yedek anahtar ve kumandalı anahtarla bir oto anahtarcısına gideceksiniz. Anahtar zaten iki parçadan oluşuyor. Devreli ve çipli kısım sizde. Metal olan kısım anahtarcıda vardır. Yedek anahtarın diş iziyle diğerine diş açar. Kumanda kabına takar. Kontağa basar gidersiniz. :D

Ben de anahtarı düşürmüştüm, ucu yamulmuştu. Bu şekilde yenilemiştim. Çok da para tutmuyor zaten.

attachment.php

Ekli dosyalar

• DSC01062.jpg
    DSC01062.jpg
    53.9 KB · Görüntüleme: 44

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkürler...