astra f yan ayna kırıldı bu nasıl iş

ilkem07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu gün üniversitede otoparka çektim aracı , neyse ders bitti aracın yanına geldim , baktım benim sağ ayna yerinde yok bakındım bi , tekerin önünde duruyor , şok oldum biri kırmış koymuş oraya çok saçma bir ayna tasarımı var katlanma olayı yok aynada , bu işi çözen bilen varmı passat yan aynası olur gibi sanki , bu işe çözüm bulmak lazım yoksa bu sürekli kırılır lütfen yardım ...

Son düzenleme:

beydeba08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynısı başıma geldi.avm den çıktım baktım arabanın yanında bir şeyler yapıyor bir adam.yere bıraktığını gördüm.kumandayla açınca arabayı baktım yerden kaldırdı.
"ya valla biz bişe yapmadık, kendi düştü valla suçum yok."

halbuki eşi yan taraftan açmış kapıyı vurmuş aynama belli.iyi dedim ya ne yapayım.ertesi gün yaptırdım.vida çakmış usta dışardan görünüyor ama çok sağlam oldu.adam diyor bu neymiş ya hilti ile deldim çelik içi:)

ilkem07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

serhaniscimen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende geçenlerde petrolde otomatik yıkamaya girdim çıktım baktım sağ ayna yerinden çıkmış sarkıyo aşağı doğru yerine getirip destekli vurdum geri oturdu yerine.katanmaması çok kötü.Çözüm bulmak lazım.Korkudan artık yıkamaya da girmiyom.

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Aslında ayna kırılmıyor yerinden çıkıyor ama katlanmaması gerçekten berbat bir durum Bu konuda maalesef tofaş kadar bile olamamış opel

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün aynı olay benim başıma geldi. içindeki beyaz plastiğe takılı kalmış sallanıyor. sanırım tersten birisi vurmuş çünkü benim kapak çatlamış. yerine oturttum ama randuman alabilirmiyim bilmiyorum bende. h.sonu söküp plastiği yapıştırmayı düşünüyorum.

Benimkide boyalı. yenisini alsam biri siyah diğeri gri olacak. Üstelik orjinali çok pahalııııııı.:mad::mad::cry::cry:

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
içerde tutan parçalar bikaç çıkmadan sonra iyice cıvıyor
en kesin çözüm şu ufak aynalardan almak ama onlar da kelebek etkisi yapıyor benim gözümde :rolleyes:

katlanabilecek bişey bulursanız öğrenmek isterim

beydeba08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel bir vida ile halledilebiliyor ama sizinkisi boyalıysa sırıtabilir.gerçi vidanın başını da boyatsanız olur yeniden onca masraf edene kadar 5 liraya halledebilirsiniz.

gencomx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben m3 kullanıyorum :) aynayı takmak demek arka çamurluğuda takmak anlamına gelio :) tavsiye ederim ;)

ilkem07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar hiç bir çözüm bulamadım ben , passat aynasına baktım olabilir fakat elektirikli , ayna tam oturuyor yerine fakat vida yerleri uymadı , bende 45 tl ye iki tane siyah ayna aldım sağ sol taktım kendim yapcak bişey yok