astra f tekleme yardım !!!

m__sonmez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
aracımı çalıştırdıktan sonra hareket halinde yada boşta fark etmiyor 1000d/dk ile 2500d/dk arasında aracım tekleye tekleye çalışıyor ve gaza bastığımda direkt olarak hareketime tepki vermiyor bu hareket sürüş esnasında hem rahatsız edici hemde motor ve şanzmn için zararlı arıza lambası yanmıyor rölanti çalışırken bi sorun yk sadece gaz verdiğim anda bu tepkimeyi yaşıyorum
EGR valfini ağustos ayında değiştirmiştim ama aküm zayıf bu etkilermi bilmiyorum bakıma vermeden önce olabilecekler hakkında yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim :D

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Murat abicim aynı sorun bendede mevcuttu alt devirlerde aracı sıkıştırınca silkeleme yapıyodu 4 tane yeni buji takınca o sıkıntı kalmadı ;) ama başka sorunlarda olabilir ama genelde buji veya buji kablolarından kaynaklanıyo :(

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buji olabilir, bujiler sağlamsa daha gerisinden olabilir, ama kuvvetle muhtemel bujinin biri gitmiştir murat.

oguz_bio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buji, buji kablosu kaynaklı olabileceği gibi gaz kelebeği temizliği de gerekebilir diye düşünüyorum. Eğer yanılmıyorsam düşük devirlerde silkeleme yapıyor, gaz verdiğinizde yaklaşık iki saniye kadar tepki vermeyip araç birden atılıyor. Tabi bu gazı ne kadar verdiğinize de bağlı; şahsen ben tepki vermeyince sinir olup biraz fazla yükleniyordum sanırım.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
aracımı çalıştırdıktan sonra hareket halinde yada boşta fark etmiyor 1000d/dk ile 2500d/dk arasında aracım tekleye tekleye çalışıyor ve gaza bastığımda direkt olarak hareketime tepki vermiyor bu hareket sürüş esnasında hem rahatsız edici hemde motor ve şanzmn için zararlı arıza lambası yanmıyor rölanti çalışırken bi sorun yk sadece gaz verdiğim anda bu tepkimeyi yaşıyorum
EGR valfini ağustos ayında değiştirmiştim ama aküm zayıf bu etkilermi bilmiyorum bakıma vermeden önce olabilecekler hakkında yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim :D
kardeşim buji veya buji kablosu veya ateşleme bobini sorunu vardır

m__sonmez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Buji, buji kablosu kaynaklı olabileceği gibi gaz kelebeği temizliği de gerekebilir diye düşünüyorum. Eğer yanılmıyorsam düşük devirlerde silkeleme yapıyor, gaz verdiğinizde yaklaşık iki saniye kadar tepki vermeyip araç birden atılıyor. Tabi bu gazı ne kadar verdiğinize de bağlı; şahsen ben tepki vermeyince sinir olup biraz fazla yükleniyordum sanırım.
evet sorun aynı bunun gibi bişi buji-buji kabloları yeni değişmiştik işin kötüsü aracımı akşam üstü bakıma götürmek için çalıştırdığımda sorun vardı tamircimin yanına vardım arabam hiç olmadığı kadar düzgün çalışmaya başladı:eek::eek: benimle dalgamı geçio anlamadım genede teşekkürler aynı sorunu yapmaz umarım yaparsa bu dediklerinizi aklımda bulunduracağım :D

oguz_bio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tabi servise gidene kadar motor ısındı. O yüzden hiçbir problem çıkarmaması normal. Yazın fazla hissetmiyordum ama kış sabahlarında gel bi sor. İşim evden yaklaşık 1,5 km uzaklıkta, hoplaya zıplaya gidiyordum :D Neyse ki Tansu Ustam el attı da rahat ettim.

m__sonmez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Tabi servise gidene kadar motor ısındı. O yüzden hiçbir problem çıkarmaması normal. Yazın fazla hissetmiyordum ama kış sabahlarında gel bi sor. İşim evden yaklaşık 1,5 km uzaklıkta, hoplaya zıplaya gidiyordum :D Neyse ki Tansu Ustam el attı da rahat ettim.
motorun soğuk yada sıcak olması değişmiyor c.tesi günü 120km yol yaptım motor yeterince sıcaktı ama sorun dewam ediyordu ::(

ankara 0636

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra f tekleme sorunu

Arkadaşlar Merhaba
1997 astra gls aracım var tekleme sorunu gittikçe büyüyor ve aracı mecburen kullanmak zorundayım teklerken şimdi sibob iticileri ses yapmaya başladı Buji , buji kablosu , bobin değişti ama araç hala tekliyor, bobin soketi değiştirildi ama ondanda sonuç yok aracın ecu beyininde yazan arıza elektrik akımı fazla geliyor,bobine arıza veriyor buna sebeb olan nedir bilen varsa yardım rica ediyorum