Astra f Sfi & Astra H 1,6 t 180hp sizce hangisi ..

Astra f sfi mi yoksa & Astra h 1,6 t 180 hp mi ...

• Kullanılan toplam oy
    36
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Emre-G

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaşlar

Astra H 2.0 Turbo ile 94 Astra GSi denedik, erdinç77 nickli arkadaşımız ile.

Benim aracımda sadece chip ve filtre mevcut, astra h'da chip filtre blow off vs vardı.

Arkadaş 180den sonra arıza ışığı yaktığını söylüyordu fakat 180'e kadarda önde olan bendim.

Yani neymiş c20xe&c20let motorlar küçümsenmemeliymiş 1.6t gtc ile denesek kim bilir ne olurdu:)

cdx96

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, azevel bir arkadaşla sohbet ederken anlattı,

1.6 gtc turbo ile 2. viteste 2.5 devirlerde yürümüşler, 3 e atana kadar sfi öne geçe yazmış :)

Sonra gts (üst devir haliyle) burnunu 1.5 boy kadar çıkarmış öyle bir yürümüşler ama Gtc çok rahat rahat olmasa da geçmiş...

Yani.....

Sıkıntıya polemiğe gerek yok...

Denizin bir arkadaş dediği benim. Perşembe günü denizin eski gsi da gaza yüklenince burnunu düz tutmayla ilgili sorun yaşıyordum. Ankarada işinde uzman 3 rot balansçı baktı hepsi lastikten dedi. zira şaside sorun yok ön takım komple yeni ve gm. bizde benim ustanın gsi orjinal latsik ve jantlarını takıp denedik sorun gerçekten lastikmiş.
Denemeler esnasında bir arkaşıma denk geldim yolda. 1,6 turbo astrası var buradaki konuyu bilmeden merak ettim bas bakalım ne olacak dedim ve ben 2. viteste 2500d/d oda 2.vitesteydi ama hangi devirdeydi bilmiyorum basmaya başladık. ben ilk anda heralde 2boy uzar derken 2nin sonuna kadar nerdeyse benim burun onun arka kapının ucundaydı 3e aldı ve biraz burnunu uzattı plakasını okudum ben 3e alırken fark biraz daha açıldı sonra 3te devir arttıkca 1,6t uzamaya başladı ama 4e aldığımızdada ben ona yaklaşmaya başladım hatta bir ara yol olsa yanına gelirmişim gibi geldi totalde fark 1,5 arabayı geçemedi. Kavşakta durunca 1,6t kullanan arkadaşım bir ara geçemeyeceğim diye çok korktum nerdeyse gaza basmaktan ayağıma kramp girdi acaip iyi yürüdü gsi dedi. oda bende böyle olacağını tahmin etmemiştik. ben en az 3-4boy atar diyodum ama atamadı. Buna bide benim henüz arabaya tam alışamadığımıda ekleyin. İlk fırsatta 1,6t ile bu sefer 0 dan itibaren kalkarak tekrar deniycez. sonucu yazarım.

VECTRAGTA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
simdi keyfim yerine geldi....c20xe&c20 let>>>>>>>>>>1.6turbo=2.0turbo dan ayagına saglık....izmirdeki arkadas ta 1.6 turbo astra gtc vardı fakat benim arabayı gorunce vazgecmisti zaten....emre senin aracın gidisini gosteren video falan yok mu ben de gormek istiyorum gidisini..o yuzden aracım 93 model ama bir turlu ayrılamıyoruz seviyorum GT mi

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaşlar

Astra H 2.0 Turbo ile 94 Astra GSi denedik, erdinç77 nickli arkadaşımız ile.

Benim aracımda sadece chip ve filtre mevcut, astra h'da chip filtre blow off vs vardı.

Arkadaş 180den sonra arıza ışığı yaktığını söylüyordu fakat 180'e kadarda önde olan bendim.

Yani neymiş c20xe&c20let motorlar küçümsenmemeliymiş 1.6t gtc ile denesek kim bilir ne olurdu:)

20XE de neymiş kesin atıyosundur.

Son düzenleme:

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Denizin bir arkadaş dediği benim. Perşembe günü denizin eski gsi da gaza yüklenince burnunu düz tutmayla ilgili sorun yaşıyordum. Ankarada işinde uzman 3 rot balansçı baktı hepsi lastikten dedi. zira şaside sorun yok ön takım komple yeni ve gm. bizde benim ustanın gsi orjinal latsik ve jantlarını takıp denedik sorun gerçekten lastikmiş.
Denemeler esnasında bir arkaşıma denk geldim yolda. 1,6 turbo astrası var buradaki konuyu bilmeden merak ettim bas bakalım ne olacak dedim ve ben 2. viteste 2500d/d oda 2.vitesteydi ama hangi devirdeydi bilmiyorum basmaya başladık. ben ilk anda heralde 2boy uzar derken 2nin sonuna kadar nerdeyse benim burun onun arka kapının ucundaydı 3e aldı ve biraz burnunu uzattı plakasını okudum ben 3e alırken fark biraz daha açıldı sonra 3te devir arttıkca 1,6t uzamaya başladı ama 4e aldığımızdada ben ona yaklaşmaya başladım hatta bir ara yol olsa yanına gelirmişim gibi geldi totalde fark 1,5 arabayı geçemedi. Kavşakta durunca 1,6t kullanan arkadaşım bir ara geçemeyeceğim diye çok korktum nerdeyse gaza basmaktan ayağıma kramp girdi acaip iyi yürüdü gsi dedi. oda bende böyle olacağını tahmin etmemiştik. ben en az 3-4boy atar diyodum ama atamadı. Buna bide benim henüz arabaya tam alışamadığımıda ekleyin. İlk fırsatta 1,6t ile bu sefer 0 dan itibaren kalkarak tekrar deniycez. sonucu yazarım.

İkiside standart halde GSI 1.6T yi yer ama siz roll denemişsiniz 2500 devirde zaten turbo basma devirindeyken gaza basınca anında aşırı besleme yaptığı ve düşük viteste olup üzerinde yük olmadığı için yürüyor 1.6 T ama şimdi buna insaf derler turbo ile turbosuz otomobilde böyle bir roll denemesi mi olurmuş, Halbuki sıfırdan kalkarsanız 1.6T ilk anda turbo avantajını kullanamayacak ve en başından geride kalkacak o şekilde 235 e çıkabilirse ki ben her basmada çıkabileceğini sanmıyorum GSI 235 dahil onun hep önünde olacak, Tek şartı var yeterki bakımlı olsun

Son düzenleme:

VECTRAGTA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cengiz rolde 2.vitesteyken bastıgımızda ki turbosu doluydu yine de 2 boy fark atmıstım bir baska 1.6 turbo 185 hp araca yani c20xe..bir de turbo olsa kimbilir neler yapacak 93 model arac

Son düzenleme:

Emre-G

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
simdi keyfim yerine geldi....c20xe&c20 let>>>>>>>>>>1.6turbo=2.0turbo dan ayagına saglık....izmirdeki arkadas ta 1.6 turbo astra gtc vardı fakat benim arabayı gorunce vazgecmisti zaten....emre senin aracın gidisini gosteren video falan yok mu ben de gormek istiyorum gidisini..o yuzden aracım 93 model ama bir turlu ayrılamıyoruz seviyorum GT mi

Kadran videosu vs. istiyorsan bu hafta çekerim. Sıradan bir gsi işte:)

Emre-G

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Filtre sinyalin arkasında kalıyor,1-2 yerden soğuk hava almasını sağladım, etrafı izalasyon malzemesi ile kaplı. bugün headers'ı taktım haftasonu komple egzoz yapıcaz kısmetse sonra bi nebze daha iyileşicek diye düşünüyorum inşallah.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...