Astra F Otomatik Şanzıman (S) Işığı

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten inanmıyorum şanzımanda sorun olduğuna,ya şalter,ya geri fites fren şalteri
yağı ne zaman değiştirdi veya seviyesi nasıl buna baksın öyle şanzıman indirmesin hemen

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Selim abim zaten bir açsalar sadece keçeleri balataları değişti deseler sanırım 1500-2000 TL az istemez bunlar.... o yüzden bende açılması taraftarı değilim.

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kesin şartel aman ha indirmesinler... indimi artık 2000 TL den başlar 3000 kadar çıkar... dedim gibi araç S konumu yandığında aptallaşıyor ise kontak açılıp kapanında düzeliyor ise konum şartelindendir.

Yok abi telefonla o ustayla konuştuktan sonra enişteme dedim uzaklaş oradan diye.

Şalter arızası olmasını ümid ediyoruz. Aynen dediğin gibi ışık yandıktan sonra aptallaşma ve kontak açıp kapanmasından sonra düzelme var.

Şu an araç başka bir serviste, dolaylı yollardan tanıdık olan bir ustaymış.

Telefonda onunla konuştum, test cihazında şarter ile alakalı bir arıza göremiyorum dedi, arıza kodunu sildiler ve yarın yada daha sonraki gün tekrar bağlayıp arıza kodunu tekrar okuyacaklar.

Mevcut arıza listesinde ise, okuyu ve selenoid görünüyor diyor.

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten inanmıyorum şanzımanda sorun olduğuna,ya şalter,ya geri fites fren şalteri
yağı ne zaman değiştirdi veya seviyesi nasıl buna baksın öyle şanzıman indirmesin hemen

Abi ilk götürülen ve şanzumanın açılması komple yapılması gerekiyor diyen usta yağı koklayıp şanzumanın yandığını söylemiş.

2. usta ise aynı şekilde yağı kontrol edip, herhangi bir sorunu olmadığını söylemiş, yağ seviyesi ve durumuda iyiymiş.

Selim abim zaten bir açsalar sadece keçeleri balataları değişti deseler sanırım 1500-2000 TL az istemez bunlar.... o yüzden bende açılması taraftarı değilim.

Memleket yabancısı olunca böyle oluyor abi, adam bırak git 2 sün sonra gel al diyor, 1.500-3.000 arası maliyet çıkarıyor birde. Neyse ki oradan çıkarttım aracı.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bence şarteli bir temizletsin şimdi eğer usta tanıdık ise temizler... iç pislik doluyor ;) en azından kafanız rahat eder. ;)

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence şarteli bir temizletsin şimdi eğer usta tanıdık ise temizler... iç pislik doluyor ;) en azından kafanız rahat eder. ;)

Abi telefonda tanıdık olan ustaya dedimki, aynı araçtan bir yakınımızdada var, bu arıza onunda başına gelmişti ve pozisyon şartelinden kaynaklanıyormuş, bi kontrol etsen, temizlense felan dedim.

Şu an için görünen bir şey yok şartelde felan dedi, ısrarlıda olamıyorum telefonda, yüzyüze olmayınca zor oluyor iletişim. :D İşine karışıyormuş görüntüsü oluşuyor haliyle.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abi telefonda tanıdık olan ustaya dedimki, aynı araçtan bir yakınımızdada var, bu arıza onunda başına gelmişti ve pozisyon şartelinden kaynaklanıyormuş, bi kontrol etsen, temizlense felan dedim.

Şu an için görünen bir şey yok şartelde felan dedi, ısrarlıda olamıyorum telefonda, yüzyüze olmayınca zor oluyor iletişim. :D İşine karışıyormuş görüntüsü oluşuyor haliyle.

Hadi gel de kızma dingil içini açmadan nereden görmüş :sopa:

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hadi gel de kızma dingil içini açmadan nereden görmüş :sopa:

Asıl bundan önceki dingil. Bu da biraz işine karışılmasını istemez tavırlı konuşuyor. :D

Nette biraz arattımda sigorta kutusunda şanzıman sigortası varmış, genelde ordanda kaynaklı olabildiğini söyleyenler olmuş, birde onumu kontrol etsek acaba olmadı atlayıp otobüse gideceğim valla İstambul'a. :sopa:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Allah iyi niyetli ekmeğini kazanan ama dürüst kazanan ustalar ile karşılaşmayı nasip eylesin....