Astra F Hararet Sorunu

LifeSteaLer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamn aleyküm arkadaşlar.1 ay önce 97 model f kasa 1.4 gl astra aldım.Herşey yolunda kullanıyorum.fakat o gün kısa mesafede biraz bastım sonra araba içi sıcaklıkda 40 derece felandı.hararete bi baktım en son kırmızıya dayanmış.Sanayiye götürecektim aracı iş yerinden paramı alınca.O günde kısa mesafe kullanıyodum normal devrinde araba içi sıcaklık 22 derece felan yine 100 e kadar çıktı hararet kaloriferleri açtım belki dahada çıkardı açmasam.babam bir problem olmadığını söylüyor astralar böyle diyor.sizce bu durum nasıl bir durum sanayiye götürmelimiyim

beydeba08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
düşük viteslerde çok gidersen hararetin o kadar artması normaldir.
kaputu aç, aracını çalıştır biraz gaz ver durduğu yerde ve bekle.araç ısınsın hararet yükselsin.bak bakalım fan açıyor mu açmıyor mu? açıyorsa normal açmıyorsa conta yakmamak için acilen sanayinin yolunu tut.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hararetin 103 dereceye kadar cikmasi sikistirmada o arabada normaldir..103 derecede termostad tam acilimi yapar yani termostad yari acilirsa o isida tam acilir..takviye fandan gelir ve isin tekrar düser...

fthfzl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba. 96 model klımalı benzınlı (tup yok, hıc takılmamış) opel astra gl 1.6 16v ecotec f kasa kullanmaktayım. sehır içinde bir anda hararet 100 e fırlıyor. neden oluyor bu durum ? fan acmıyor. bilgilerınız için tesekkurler :)