astra f gaz kesme ??

yigit1994

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi şimdi aldım arabayı sadece motor soğukken yapıyo bide boşta gaza basınca benzin kokusu geliyo gaz kesme sorunu olmuyo artık

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Ateşleme ya da yakıt sisteminde bir yerlerde sıkıntı var gibi. Şimdi, tam yanma sağlanmıyorsa yakıtı tam yakmadığı için benzin kokusu gelebilir. Ateşlemede problem varsa sabahları patırdayarak çalışabilir. Benim distribütör sorununda böyle yapıyordu. ısınınca da düzeliyordu aslında ısınma ile alakası yoktu distribütörün düzgün çalışacağı tutardı. Zaten ateşleme düzgün değilse yakıt düzgün yanmaz ve gaza yüklendikçe siyah duman atar. Koku, benzin hortumlarında çatlak vs. varsa ondan da gelebilir.

yigit1994

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ateşleme ya da yakıt sisteminde bir yerlerde sıkıntı var gibi. Şimdi, tam yanma sağlanmıyorsa yakıtı tam yakmadığı için benzin kokusu gelebilir. Ateşlemede problem varsa sabahları patırdayarak çalışabilir. Benim distribütör sorununda böyle yapıyordu. ısınınca da düzeliyordu aslında ısınma ile alakası yoktu distribütörün düzgün çalışacağı tutardı. Zaten ateşleme düzgün değilse yakıt düzgün yanmaz ve gaza yüklendikçe siyah duman atar. Koku, benzin hortumlarında çatlak vs. varsa ondan da gelebilir.

patırdama falan yok şükür ama mesela trafikte dur kalk olayı çok oluyo malum istanbbul trafiği :D 1. vites rolantide giderken gaza dokununca (normal bi şekilde) araba sallıyo kendini usta bujilere baktığında iyi yakmamış dedi ucu biraz siyahtı gm çift tırnak bujilerim bide abi 20 tl benzinle 45-50 km anca yapıyorum ama sabahları ve çok kısa mesafe sence yakıt normalmidir ?

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Valla orda litresini tam olarak kaçtan alıyorsunuz bilmiyorum ama burada ben en son 4.33 gibi bi fiyattan almıştım. ondan hesaplasam 4.6 litre benzin yapar. O da istanbul trafiğinde normal gibi. uzun yol olsa daha da fazla km yapar. ama dediğin hatayı binip görmeden tam tespit zor.

yigit1994

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

abi galiba ateşleme bobininde sıkıntı var hızlanmak istediğimde biraz sert basınca gaza birisi arkadan tutuyomuş gibi bide kalkışlarda falan hissiz çok sanırım bobin kaynaklı yanlışmıyım ??

yigit1994

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abilerim yardımınız için teşekkürler genelde problemi çözülen üyeler sonucu yazmıyor:) sıkıntı buji kablosu çıktı gm olan buji kablosu nasıl olduysa artık birden yan sanayiye dönüştü :mad: neyse olan olmuş ne yapalım.. Bir takım zatex buji kablosu ile sorun halloldu çok şükür motor sorunu hallolduğuna göre artık ufak tefek donanım ekleyebilirim