astra f gaz kesme ??

yigit1994

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese iyi günler çok zaman geçti siteye giriş yapmadım :rolleyes: x14nz motoru olan aracın gaza sert basınca aynı videodaki gibi kesme sorunu var https://www.youtube.com/watch?v=SFD7fgJRq8U arabanın avansıyla oynadılar falan çekiş düştü tabi neyse avans tekrar yapıldı ama ne ettimse sorun çözülmedi ustalara gidiyorum her kafadan bir ses... en iyi yorum kullanucı yorumu bana göre bana yardımcı olursanız çok sevinirim bu arada araçta lpg yok

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Hocam, arabanda LPG var mı? Varsa büyük ihtimalle klasik sistemdir sanırım. Aracındaki aslında bi problem değil. Aynı aracın, aynı motor kodlusu ama sedanı var bende. Ve aldığımdan beri benzinde gaza bastığımda bu tepkiyi verir. Aracın hava girişi tüpe yapılan ayardan dolayı ya da klasik sistem LPG'deki mikserden dolayı daralıyor. Benzinde de yeteri kadar hava girişi olmayınca böyle bir tepki verir. Çekişte. rölantide çalışmada bir problem yoksa, tekleme vb. yoksa hiç avansı vs. kurcalatma.

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Özür, tüp varmış araçta. Anahtarı görmemişim.

yigit1994

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam, arabanda LPG var mı? Varsa büyük ihtimalle klasik sistemdir sanırım. Aracındaki aslında bi problem değil. Aynı aracın, aynı motor kodlusu ama sedanı var bende. Ve aldığımdan beri benzinde gaza bastığımda bu tepkiyi verir. Aracın hava girişi tüpe yapılan ayardan dolayı ya da klasik sistem LPG'deki mikserden dolayı daralıyor. Benzinde de yeteri kadar hava girişi olmayınca böyle bir tepki verir. Çekişte. rölantide çalışmada bir problem yoksa, tekleme vb. yoksa hiç avansı vs. kurcalatma.

Abi benim araba 2000 model classic videodaki aracın lpg si var ama bizim araçta lpg yok araştırdığım kadarı ile devir dalgalanması falan diyorlar ama araçta devir saati yok bi usta tek nokta enjeksiyonlu olduğu için püskürtmede zorlanır dedi ama biz bu arabayı aldığımızdan beri böyle bi sıkıntı yoktu son bi 5-6 aydır var

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abi benim araba 2000 model classic videodaki aracın lpg si var ama bizim araçta lpg yok araştırdığım kadarı ile devir dalgalanması falan diyorlar ama araçta devir saati yok bi usta tek nokta enjeksiyonlu olduğu için püskürtmede zorlanır dedi ama biz bu arabayı aldığımızdan beri böyle bi sıkıntı yoktu son bi 5-6 aydır var

O zaman bir enjektör temizleyici katmanı öneririm.

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Evet, tek nokta enjeksiyonlu olması da böyle bir sıkıntı yaratabilir. Bana da bir özel opel servisinde bu cevap verilmişti. Ama bana enjektörün tıkanmış ya da bozulmaya başlamış olabilir demişti usta. Daha sonra başka bir opel servisinde ki o zamanlar aracımda distribütörden kaynaklı bir tekleme sorunundan dolayı ince araştırmalar içindeydim o serviste de hava girişinin kapalı olmasından dolayı da bu sıkıntıyı yatığını fark ettik. Hava giriş yolundaki LPG'deki ayarı yapmak için konan kapağı çıkarıp denediğimizde benzindeki tepkiler düzelmişti. Ve benzinde gaza yüklendiğimizde o kesiklikle beraber ara ara görülen siyah duman da kesilmişti.
Sen de istersen enjektöre bir baktır.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Yılda 2 defa kullanıyoruz abi uzun yola çıkarken enjektörlerine iyi dedi usta

Aynı motor bende de var kardeşim. Ara ara aptallaşıyor işin özünde. Diyelim A firmasından benzin aldın sürekli sonra bir firma değişti anında fark ediyor. Bu modeller işin özünde böyle elden bir şey gelmiyor. İşte her ne kadar LPG sevmesem de o zaman LPG imdat a yetişiyor çünkü bu salaklığı LPG de yapamıyor.

yigit1994

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet, tek nokta enjeksiyonlu olması da böyle bir sıkıntı yaratabilir. Bana da bir özel opel servisinde bu cevap verilmişti. Ama bana enjektörün tıkanmış ya da bozulmaya başlamış olabilir demişti usta. Daha sonra başka bir opel servisinde ki o zamanlar aracımda distribütörden kaynaklı bir tekleme sorunundan dolayı ince araştırmalar içindeydim o serviste de hava girişinin kapalı olmasından dolayı da bu sıkıntıyı yatığını fark ettik. Hava giriş yolundaki LPG'deki ayarı yapmak için konan kapağı çıkarıp denediğimizde benzindeki tepkiler düzelmişti. Ve benzinde gaza yüklendiğimizde o kesiklikle beraber ara ara görülen siyah duman da kesilmişti.
Sen de istersen enjektöre bir baktır.

Abi bu buji kablolarının takıldığı kırmızı parça varya onun içinde bi parça var o parça zamanla özelliğini kaybetmiş ustada değiştirdi ve bi sorun daha bar belkide aynı sorun kaynaklı arada arabayı kırbaçlayınca durunca kalkarken stop eder gibi oluyo hatta ustaya göstermek için sert kullandım kontağı kapattım iki kere marşa bastım üçüncüde çalıştı bayıla bayıla ama o zaman avans düşüktü şimdi normal ayarda

yigit1994

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı motor bende de var kardeşim. Ara ara aptallaşıyor işin özünde. Diyelim A firmasından benzin aldın sürekli sonra bir firma değişti anında fark ediyor. Bu modeller işin özünde böyle elden bir şey gelmiyor. İşte her ne kadar LPG sevmesem de o zaman LPG imdat a yetişiyor çünkü bu salaklığı LPG de yapamıyor.

Benzini sabit yerden alıyoruz abi sıfır sıkıntı o konuda hiç bi şüphem yok