Astra F elektrik donanımı

arizali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ecu nerde bilmiyorum ama, gsi lar harici astra f lerde yol bilgisayarı yok. sadece dandik bilgi ekranı var.

bu konuda sana en iyi barıs_koc nickli üye yardımcı olur,
astra f'e cruise kontrol taktırdı, müthiş bi ustası var, onunla irtibata geç derim.

cruise kontrol aratırsan ilgili konuları bulabilirsin. sen ona sorarsın o ustasına sorar. bildiğim kadarıyla yol bilgisayarı projeleri de vardı.

teşekkür ederim Hakan abi,

birde o şekilde arayayım.

hayırlı cumalar.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Barışla temasa geçmeyi dene,

fikrin güzel uygulamaya koyulursan dikkatle izerim.

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar arkadaşlar. Aracıma en son yolbilgisayarını uyguladık. Anlık, Ortalama tüketim, menzil, kronometre ort hız bilgilerine ulaşılabiliyor. Hatta tam olarak LPG tüketimini gösteriyor. :) Bununla ilgili öncelikle LPG fakirde diye düşündüm ancak değilmiş. Benizne alndığında da aynı şekilde bir miktar fazla gösteriyor. Ama ben ne kadar fazla gözsterdiğini bildiğim için sorun yok. Diğer bilgiler zaten doğru. İsterseniz takan ustmala sizi irtibatlayabilir. Parça teminin de yardımcı labilirm. Yol bilgisyaarını kolu ve soketi temin edebilirim. Bu arada Hakan Ankara dan çıkma veya sıfır parça ihtiyacı olursa -her ne olursa- yardımcı olurum dostum aklında olsun.
Ankaradan tüm dostlara selamlar...
Ankara dan selamlar.

arizali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar arkadaşlar. Aracıma en son yolbilgisayarını uyguladık. Anlık, Ortalama tüketim, menzil, kronometre ort hız bilgilerine ulaşılabiliyor. Hatta tam olarak LPG tüketimini gösteriyor. :) Bununla ilgili öncelikle LPG fakirde diye düşündüm ancak değilmiş. Benizne alndığında da aynı şekilde bir miktar fazla gösteriyor. Ama ben ne kadar fazla gözsterdiğini bildiğim için sorun yok. Diğer bilgiler zaten doğru. İsterseniz takan ustmala sizi irtibatlayabilir. Parça teminin de yardımcı labilirm. Yol bilgisyaarını kolu ve soketi temin edebilirim. Bu arada Hakan Ankara dan çıkma veya sıfır parça ihtiyacı olursa -her ne olursa- yardımcı olurum dostum aklında olsun.
Ankaradan tüm dostlara selamlar...
Ankara dan selamlar.

slm barış abi öncelikle hayırlı sabahlar

bu yol bilgisayarı astra f 'nin kendi orijinal yol bilgisayarı mı? yoksa her araca takılabilecek bir ekran mı?

bu yol bilgisayarının toplam maliyeti (ekran, kol, işçilik vs..) nedir acaba.

ben kendim VU metre gibi bir şey yapayım deneyeyim diyordum. hesaplı ve kolay olacaksa senin söylediğin ekran çok güzel olur.

saygılar.

arizali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm hakan abi

ECU 'yu buldum sağ tarafta torpido gözünün arkasında sağ tarafta kapı menteşelerine yakın.

tavan lambasının içini ledle doldurdum süper oldu. eskiden loş bi ışık vardı şimdi bembeyaz ışıtıyor (sadece ön taraf).

arka koltuk aydınlatma için elektrik hatlarını çektim ama daha ledleri içine koyacak bir plastik, cam vs.. minik kutucuk bulamadım araştırıyorum 12mmx12mm kablo kanalı aldım kesip bi deneyeceğim.

ECU soketleri ve renkleri hakkında da cengiz abiye sorularım olacak ama sonra müsait bir zaman da İNŞAALLAH.

saygılar.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim tavanda da, bizim işyerin deki numunelerden bulduğum yuvarlak bi kart üzerine güzelce yerleştirilmiş bi led dizimi var, güzel beyaz ışık veriyor.

torpido aydınlatmaya da şerit led kodum ama biraz lamba kapağını sıkıştırdığı için kapak kapalıyken buton tam basılmıyor sürekli yanıyor. o da karanlıkta kapağın etrafından hoş bi ışık veriyor :)

bagajda da aynı şekilde lambayı söküp şerit led koydum, epeyce iyi aydınlatıyor.

3lü sıralardan 2 sıra halinde koydum ledleri. içeri başka yere koymayacağım da becerebilirsem gösterge ve bilgi ekranı aydınlatmalarını beyaz veya mavi yapma isteğim var. teybin ekran mavi-yeşil-kırmızı olabiliyor onunla uyumlu olsun diye.

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm barış abi öncelikle hayırlı sabahlar

bu yol bilgisayarı astra f 'nin kendi orijinal yol bilgisayarı mı? yoksa her araca takılabilecek bir ekran mı?

bu yol bilgisayarının toplam maliyeti (ekran, kol, işçilik vs..) nedir acaba.

ben kendim VU metre gibi bir şey yapayım deneyeyim diyordum. hesaplı ve kolay olacaksa senin söylediğin ekran çok güzel olur.

saygılar.

Öncelikle foruuma geç girdim. kusura bakma geç cevaplıyorum.
yol bilgisyarı orjinal Astra F GSİ dan çıkan yol bilgisyarıdır. Yol bilgisayarı 175 kol ise 80 civarındar. İşçilik için sizi ustamla irtibatlayabilirim. Parçalarla ilgili teminde bulunabilirim. Sizinsöylediğiniz yöntemden farklı olarak bu aracın orjinal yol bilgsyarı. Veriler genelde doğru çıkıyor. Kendi adıma tavsiye ederim.
selamlar.

arizali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bişey çıkmaz. Aracın aküsünü söktüğünde zaten tüm araç sıfırlanıyor. Kod istese ozaman isterdi. Orjinal teybin varsa aracında ondan başka kod isteyecek bişey yok.
soket sökmeyle ecu bozulmaz. O soket zaten ihtiyaç olduğunda sökülsün diye yapılmış. Ama söküp takerken pinleri egmemeye, kontağın kapalı olmasına vs dikkat et.

merhaba Cengiz abi

daha önce söylediğim gibi aracım 98 astra f,
ECU nun yerini arıyordum sonunda buldum soketlerinin renklerini de çözdüm kırmızı ve beyaz iki tane büyük soketi var.
her iki soketin üzeri mavi gri olarak ikiye bölünmüş onları da çözdüm şemadaki K57 diye belirtilen ECU 'nun A-B ve E-F soketleriymiş. buraya kadar tamam.
ben yine aynı soruyu soracağım abi, bu ECU 'nun soketlerinide korkmadan sökebilirim değilmi?
(enjektörlere giden hatlardan sinyal almak istiyorum..)
(daha X4 ve X6 soketlerini sökmedim altyapıyı bitirdikten sonra en son sökeceğim İNŞAALLAH )

teşekkür ederim.
saygılar.

arizali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm hakan abi

benim tavan lambasının foto'sunu atmak istiyorum ama boyutu büyük geliyor.

senin astra nın resmini her mesajın altında imza olarak nasıl atıyorsun abi.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eklemek istediğin resmi imageshack'e yüklüyosun öncelikle, sonra ordan "direct link to image" diye yazan yerdeki linki kopyeliyosun.
profiliniz kısmında imza ayarları var
orda bu mesaj yazdığımız pencereden çıkıyor,
mesaj penceresi üstteki ikonlardan sağdan 2. ikona tıklatıp açılan yere bu linki yapıştırıyorsun.
mesajlara da bu yolla resim ekleyebilirsin.
imageshack'de resim boyutunu küçültede biliyosun.