ASTRA ESSENTİA benzin lpg

ducan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım lpgde olmasına rağmen benzın gostergesının ıbresıde düşüyor neden acaba..
birde lpg yol bılgısayarında anlık tuketım ılk hızlanışta nerdeyse 30-36 lt ye kadar cıkıyor.. 10 lt cıvarına dusuyor sonra.. ilk hızlanısım sert olmuyor yavas yavas hızlanıyorum bırde neden bukadar yuksek..

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg benim branjım değil ama lpg de benzin ibresinin düşmesinin tek açıklaması var oda aracınız benzin harcıyor zaten bilmiyorum ama lpg li arkadaşlar daha iyi bilir lpg anlık tüketimde gösteriyormu? öyle bir bağlantı varmı?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şu konudan eminim ki LPG li araçta anlık tüketim değerleri görünmemektedir. ;)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
demek o zaman Nadir benzinde çalışıyor

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abi zaten sıralı sistemde LPG takılması durumunda motor belli bir sıcaklığa gelmeden LPG geçmiyor bu tip sistemler 16 V motorlarda var ama 8V motorlarda biraz farklı benim araç örnek benim araç ilk çalışmayı benzin ile yapar sonra araç 3000 devir aralığına geldiğinde motor ister sıcak olsun ister soğuk hemen LPG geçer. Bir avantaj var benim araçta LPG geçtiğinde anında benzin pompasına gider elektrik kesiliyor ama sıralı sistemlerde role denen bir parça olmaz ise aracın LPG olmasına karşın benzin pompası deli gibi çalışmaya devam ediyor ve benzin seviyesi düşmesi durumunda benzin pompası sizlere ömür.

ducan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi zaten sıralı sistemde LPG takılması durumunda motor belli bir sıcaklığa gelmeden LPG geçmiyor bu tip sistemler 16 V motorlarda var ama 8V motorlarda biraz farklı benim araç örnek benim araç ilk çalışmayı benzin ile yapar sonra araç 3000 devir aralığına geldiğinde motor ister sıcak olsun ister soğuk hemen LPG geçer. Bir avantaj var benim araçta LPG geçtiğinde anında benzin pompasına gider elektrik kesiliyor ama sıralı sistemlerde role denen bir parça olmaz ise aracın LPG olmasına karşın benzin pompası deli gibi çalışmaya devam ediyor ve benzin seviyesi düşmesi durumunda benzin pompası sizlere ömür.

benzın pompasımı olü ozaman.. yenı olmaya basladı onceden benzın ıbresı dusmuyordu lpg deyken.. gecen gıderken benzın sıfır gosterıyordu ıbre..markete gırdım cıktım 30dk. aku bıttı akuyu degıstırdım akuyu takınca benzın ıbresı ceyrek depo ya cıktı.. sımdıde lpg de olmasına ragmen azar azar dusuyor benzın ibreside..

ducan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şu konudan eminim ki LPG li araçta anlık tüketim değerleri görünmemektedir. ;)

ama arac lpg de anlık tuketımı gosterıyor ekranda ve ilk kalkısta 26-30 lt ye cıkıyor normal seyirde 4-5-10lt arası degısıyor

kesokulu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg ecu ayarından lpgye %10 gibi benzin karışımı ilave edilebiliyor. kimileri subap koruma adına bu ayarı bilinçli olarak yaptırıyor. benzin sarfiyatından şikayetçi iseniz, lpg ayarlarını kontrol ettirin.