astra dizel easytronic vites sorunu

volkoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar aracım astra h 2008 model dizel easytronic vites
aracım 86.000 km de
aracımda şöyle sorunlar oluştu
araç A konumunda giderken devir gelmeden vites büyütüyor daha sonra vitesi anında küçültüyor anında büyütüyor sonra yeniden küçültüyor bu yazdıklarım saniyeler içinde oluyor trafikte sorun yaşıyorum. Araç A4 den durduk yere A5 e sonra hemen A6 ye geçiyor. Manuelde sorun yok. Forumda okudum akü eskiyince easytronic sorun çıkarıyormuş bçyle birşey olabilirmi. Yoksa şanzuman beyni mi gitmiş olabilir. Bilgisi ve tecrübesi olanlar yardım edebilirse çok sevinirim teşekkürler. Bu arada araç hiç F koduna geçmedi

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
easytronic pişmanlıktır..

akü kaynaklı olabilir voltajını ölçtürdünüz mü

brnn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şanzıman beyni gitmiş olsa kesin F verirdi. vites F vermeden de arıza yapabiliyor. A modunda düşük devirde vites arttırma normal ama sizin anlattıklarınız pek normal değil. ben trafikte manuel uzun yolda otomatik kullanıyorum, sorunu en aza indiriyorum.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
easytronic pişmanlıktır..

akü kaynaklı olabilir voltajını ölçtürdünüz mü

Bu konular yüzünden easytronic almadım, aldırmadım, aldırmam. Bakalım yeni gelecek 1.6 dizellerde otomatik seçeneği ne zaman ne ile çıkacak.

ergunp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Umarım çok önemli bir sorun değildir ve çok masraf çıkarmadan sorun çözülür

Ben şöyle bir kanıya vardım aracımı alırken araştırmalarım neticesi
hep dizel easytroniclerde sorun çıkıyor gibi
6 vites ve 1,3 dizel motor özellikle düşük hızlarda sehir içi çok fazla vites değişimi yapmak zorunda kalıyor sanıyorum

1,6 benzinli 5 vites easytroniclerde pek sorun yok 150 bin km kullanmış arkadasım var benim araçta 40 bin de bi sorun yok Allah'a şükür

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
2009 üstü modellerde bu sorunlar daha az:)

volkoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şanzıman beyni gitmiş olsa kesin F verirdi. vites F vermeden de arıza yapabiliyor. A modunda düşük devirde vites arttırma normal ama sizin anlattıklarınız pek normal değil. ben trafikte manuel uzun yolda otomatik kullanıyorum, sorunu en aza indiriyorum.
Şehir içinde devamlı manuelde kullanırsak ilerki zamanlarda bir sorun olmaz heralde sen ne zamandan beri kullanıyorsun manuel daha iyi daha konforlu çünkü bende kullanırım.

brnn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şehir içinde devamlı manuelde kullanırsak ilerki zamanlarda bir sorun olmaz heralde sen ne zamandan beri kullanıyorsun manuel daha iyi daha konforlu çünkü bende kullanırım.

ben yaklasik 3 yildir oyle kullaniyorum. dusuk devirde vites arttirinca araci sirtimda tasiyomusum gibi geliyor. manuel kullaninca devrini kendim ayarliyorum

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlk nesil araçlarda bazı sıkıntılar vardı ama 2009 sonrası kalibre edilerek sorunlar en aza indirgendi Şu an astra olsun corsa olsun 2009 sonrası olup 100.000 km aşmış çok araç var ve sorunsuz. Önce program attırın olmadı baskıya baktırın olmadı beyni tamire yollayın.