astra dizel 1.8 devir aralığında silkelenme

baris81

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra dizel aracım özellikle ikinci viteste 1700-1800 devir aralıklarında sabit hızda şehir içi tarafikte silkelenme yapıyor , bu silkelenmeyi her zaman değilde aynı devirde sabit hızda gitmek denk gelirse 3 kerede 1 kere falan yapıyor, bu 1800 devri geçtikten sonra diğer devirlerde kesinlikle yapmıyor ve çekişte hiçbir sorunum yok. yüksek viteste yine aynı devir aralıklarında yapıyor ancak daha az hissettiriyor.
bu sorun neden mütevellit olabilir ?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BU devir egr in devreye girdiği devir,acaba arada bir takılabilirmi? bakmakda yarar var.en güzeli soketi çıkarıp bir öyle kısa deneme yapmakta yarar var en azından para ödemeden öğrenmiş olursun

murattarum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr den kaynaklanıyor,benimde yapıyordu ustaya gösterdim arıza vermediği sürece bir şey yapma dedi ve sonrasında beraber otobana çıktık 160-180 tam gaz biraz kullandık deviri 5000 lere çıkararak sağlam duman attı sonrasında tekleme kesildi ama arada kendini hissettiriyor deviri biraz zorlayınca kendine geliyor yinede uygun bir zaman egr yi temizleteceğim 50 tl gibi rakam söyledi usta...

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Aynen pek kafaya takmayın, hissettiğiniz zaman biraz daha atik kullanın, azalacaktır. Sıfır araçta bile çok hafif hissedilir iyi sürücüler tarafından, servise şikayete gelirler ve durum anlatılır. Genelde bilgili oldukları için sorun yaşanmaz.

Devirli kullanmak güzel, yerinde bir öneri, Egr temizliği ise şahane bir öneridir. İptal etmek paha biçilemez lakin, tam doğru iptali halen bulamadım :(

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
pompa beyni

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
lehim çatlağı oluyor.bir süredir bende vardı bir süre sonra araç mazot vermeyi kesiyor geç çalışma vs .beyni söktüm lehimleri tazeledim araya yalıtım malzemesi koyup monteledim motor sıcağından etkilenip bir daha yapmasın diye

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
lehim çatlağı oluyor.bir süredir bende vardı bir süre sonra araç mazot vermeyi kesiyor geç çalışma vs .beyni söktüm lehimleri tazeledim araya yalıtım malzemesi koyup monteledim motor sıcağından etkilenip bir daha yapmasın diye

Doğrudur, 1.3 cdti larda o sorun giderildi. 1.7 lerde sizin araç gibi kronikleşti.

baris81

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nereyi söktünüz mazot pompasını mı ? bende ilk marşta geç çalışma sorunu yok, tam olarak nerede demek istediğiniz yer.

baris81

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen pek kafaya takmayın, hissettiğiniz zaman biraz daha atik kullanın, azalacaktır. Sıfır araçta bile çok hafif hissedilir iyi sürücüler tarafından, servise şikayete gelirler ve durum anlatılır. Genelde bilgili oldukları için sorun yaşanmaz.

Devirli kullanmak güzel, yerinde bir öneri, Egr temizliği ise şahane bir öneridir. İptal etmek paha biçilemez lakin, tam doğru iptali halen bulamadım :(

dediğiniz gibi kafaya takılacak çok büyük durum değil devirli kullanınca geçiyor. egr, boğaz kelebeği, egsoz manifolt temizliğini yeni yaptırdım. http://opelim.net/forums/showthread.php?t=90571 forumda resimli eklemiştim. temizlik sorası rolanti devir oynaması vardı sonra kesti.