Astra classicc ııı ön panelden gelen ses

opelmi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracım yeni daha 6 aylık, sıfır aldım aracı.Aldığımdan beri aracın ön panelinden yani km göstergesinin olduğu panelde biryerlerden ses geliyor.Aracı çalıştırır çalıştırmaz tıkır tıkır tıkır diye ses çıkartıyor.Ses bazen azalıyor bazen çoğalıyor bazende kesiliyor.3 aylık bakımda servise söyledim bana herhangi bir şey yok dediler.Ancak ses bakımdan sonra kesildi.1-1,5 ay gibi hiç ses gelmedi.Şu sıralar tekrar başladı.Acaba neden kaynaklanıyor olabilir.:(

Bu arada aracım izitronik.

Hayırlı sürüşler.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de oluyordu bi ara, çalıştırır çalıştırmaz oluyor değil mi? Araç içi hava sirkülasyon pervanesi gibi bişey okumuştum bi yerde, sonra çok üzerinde durmadım. Bazen dikkat ediyorum, kontağı kapattıktan bir süre sonra da geliyor. Arabayı stop edip, içinde beklediğim zamanlarda farkettim. Çok umursamadım ondan sonra.

survivor

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hava sirkilasyon ile ilgili bir sorun olabilir. Benim arabam astra g, bende bu problemle karşılaştım. Hava sirkilasyonunda kontağı çevirdiğiniz anda devreye giren bir parça var. Bu parça kontak açıldığında çalışıp belli konuma geldiğinde durması gerekiyor. Ama bu parçada kullanılan plastiklerin kalitesizliği sebebi ile dişli plastiği yiyip çatlatıyor.Sonuçda sistem durması gereken yerde durmayıp çalışmaya devam ediyor ve ses yapıyor. 2 3 sene önce serviste değişimi sanırım 200 Tl gibi tutuyordu. Benim gittiğim özel servis sistemi söküp yenmiş plastiği telle bağlayıp sıkıştırdı ve sorun çözüldü. 10 15 Tl ile halloldu.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Sorununuz aşağıdaki linkteki olay,

http://sukru52.blogspot.com/p/ic-sirkulasyon-klapesi-tamiri.html

Bu tabii tek taraf için yapılan tamir bizim araçlarda birde üfleme yönlendiricisi var onda da aynı sorun oluyor.

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yuh ya harbi harbi arkadaş sorunu bulmuş... :( 8 saniye fazladan çalışıyor...

opelmi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim.Bu arada Kurban bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım.